CO TO JEST TA SZMIZJERKA

30 kwietnia

Agnieszka Sajdak-Nowicka szmizjerka sukienka do pracy zamiast garsonki business professional

Ciągle o niej piszę, a nie wyjaśniam, czym jest. Szmizjerka to po prostu sukienka zapinana lub wiązana z przodu lub z boku, krojem przypominająca męską koszulę. Szmizjerka może zastąpić garsonkę w pracy i sukienkę koktajlową na imieninach cioci, ale zakładamy ją tylko w ciągu dnia.

SZMIZJERKA ZAMIAST GARSONKI

Aby szmizjerka mogła zastąpić w pracy garsonkę (o stroju business professional piszę tutaj), musi  sięgać kolan (+/- 6 cm) i mieć długi rękaw. Ważny jest też materiał i wzór. Powinna być uszyta z wełny, niebłyszczącego jedwabiu lub bawełny z jedwabiem, ewentualnie innej tkaniny, ale nie bawełny z elastanem. Jakoś tak to już jest, że sztywny materiał prezentuje się bardziej profesjonalnie niż miękki i elastyczny, więc wygodna dziania też odpada. Szmizjerka do pracy najlepiej będzie prezentować się uszyta z gładkiego materiału, bez wzorów, w stonowanych kolorach

Jeżeli w pracy nie obowiązuje Cię strój business professional, również możesz założyć szmizjerkę. Szmizjerka do pracy zawsze powinna zasłaniać ramiona i sięgać kolan, ale w takiej sytuacji możesz pozwolić sobie na inny materiał, wzory i żywsze kolory.

SZMIZJERKA - SUKIENKA NA DZIEŃ

Szmizjerkę można założyć też na inne okazje, np. na wspomniane wyżej imieniny cioci (strój wizytowy), ale generalnie zakłada się ją w dzień. Jej koszulowo-biurowy charakter średnio nadaje się na strój wieczorowy, nieważne z jakiego materiału by była uszyta. Z miękkiej, elastycznej dzianiny jest za to świetną opcją na co dzień.

A oto kilka przykładów szmizjerek. Zdecydowanie lepsza opcja niż garsonka :)Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE