JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE BIODRA: ŻAKIET

17 lipca

szerokie biodra jaki żakiet wybrać

Dziś ostatni post zamykający cykl jak się ubrać gdy mam szerokie biodra. Tym razem omówię, jaki żakiet (lub kardigan) najlepiej komponuje się z szerokimi biodrami.

Im ramiona będą wydawać się szersze, tym biodra będą wydawać się węższe, pokażę Ci zatem jak poszerzyć ramiona. Najważniejszy w przypadku żakietu jest fason, klapy oraz odpowiednia kombinacja kolorów. Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe artykuły wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, sukienki i spodnie optycznie wyszczuplają biodra znajdziesz tutaj.

FASON ŻAKIETU

szerokie biodra wyszczuplone odpowiednim fasonem żakietu
Najlepiej prezentuje się żakiet dopasowany, krótszy do talii lub dłuższy do kości biodrowych. Jeżeli szeroki to tylko do talii, dłuższy o męskim kroju nie poszerza bioder, ale figura staje się bezkształtna.

szerokie biodra wyszczuplone odpowiednim fasonem żakietu
Długi, dopasowany żakiet poszerza biodra. Długi szeroki żakiet ukrywa rzeczywistą szerokość bioder, ale sylwetka całkowicie traci swój kobiecy kształt.

KLAPY

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą szerokich klap
Klapy są bardzo istotne. Aby było to lepiej widoczne pokażę różnicę na białym żakiecie. Powyższe sylwetki różnią się tylko szerokością klap, a jednak sylwetka po lewej zdaje się być bardziej proporcjonalna.
szerokie biodra wyszczuplone za pomocą klap
Rozpięty, prosty żakiet (jak na powyższym rysunku) da lepszy efekt niż żakiet z klapami. Klapy zapiętego żakietu tworzą bowiem kształt wąskiej litery V, która zwęża ramiona tym samym podkreślając szerokość bioder. Bardzo stylowym rozwiązaniem (dającym podobny efekt do powyższego prostego żakietu bez klap) jest dopasowana marynarka smokingowa.

KOLOR

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą koloru żakietu
W przypadku żakietu ważny jest nie tyle kolor samego żakietu co kombinacja kolorów: żakietu, bluzki i spódnicy (lub spodni). Najlepszy efekt uzyskuje się stosując kombinację trzech kolorów, gdzie żakiet jest jaśniejszy niż spódnica, ale ciemniejszy niż bluzka. Zastosowanie jasnego żakietu (jaśniejszego niż bluzka) też jest niezłe, ale efekt poszerzenia ramion nie jest aż tak widoczny. 

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą koloru żakietu
Jednobarwny kostium nie daje takich możliwości operowania kolorem jak bluzka i żakiet w różnych kolorach. Dlatego jeżeli sylwetka jest szczupła można wybrać jasny kostium i ciemną bluzkę, jeżeli tęższa - ciemny kostium i jasną bluzkę.

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą koloru żakietu
Jeżeli żakiet z sukienką, lepsza będzie ciemna sukienka i jasny żakiet niż odwrotnie.

WZÓR

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiedniego wzoru żakietu
Wszelkie poziome wzory (oraz wzory ogólnie) przyciągają uwagę, powodując że ramiona wydają się szersze a piersi większe. Lepiej ograniczyć się do wzoru na żakiecie, ale już nie na bluzce (lub odwrotnie). Można do wzorzystego żakietu dodać spódnicę w pionowe pasy, ale powstaje ryzyko, że wzorów będzie za dużo. Poza tym silniejszy efekt uzyskuje się, jeżeli wzór zastosowany jest na jednym elemencie garderoby niż na kilku. Dlatego lepiej jest przykuć uwagę do góry sylwetki lub wydłużać nogi pionowym wzorem, niż stosować obie te techniki jednocześnie.

Był to ostatni post z cyklu jak się ubrać gdy mam szerokie biodra. Mimo to proponuję - czytaj dalej, żeby zobaczyć czego nie nosić i dlaczego. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE