IDEALNE PROPORCJE CIAŁA KOBIETY - ANALIZA SYLWETKI NA PRZYKŁADZIE

07 maja

Agnieszka Sajdak-Nowicka analiza sylwetki w praktyce

Wiele piszę na temat analizy sylwetki i sztuczek, które pozwalają sprawić, że sylwetka wydaje się idealna, ale nigdy nie pokazałam Wam, jak to zrobić. Dlatego dziś przykład.

DOBRE ZDJĘCIE

Jakiś czas temu napisała do mnie Pani L. z prośbą o analizę sylwetki. Poprosiłam Panią L. o zdjęcie. Aby można było zanalizować sylwetkę na podstawie zdjęcia, musi być ono zrobione w ściśle określony sposób: aparat powinien być ustawiony prostopadle do podłogi na poziomie połowy wysokości ciała. Takie ustawienie pozwala na najmniejsze przekłamania, gdyż obiektyw zniekształca sylwetkę. Zdjęcie należy zrobić w obcisłym ubraniu w kolorze silnie kontrastującym z tłem (najlepiej jednolitym), zatem najlepiej ubrać się w czarne, obcisłe rzeczy i zrobić sobie zdjęcie na tle białej ściany. Należy stanąć jak na tym rysunku. Oto zdjęcie, jakie przysłała mi Pani L.

Analiza sylwetki w praktyce sylwetka Pani L

Jak pisałam w poście o proporcjach ciała kobiety, wszystkie wymiary można określić za pomocą długości głowy, a wzrost powinien wynosić osiem głów. Najprościej zatem narysować na zdjęciu odcinki dzielące ciało na osiem części, każdy długości głowy.

Analiza sylwetki w praktyce test ośmiu głów Pani L.

Teraz wystarczy porównać wszystkie odcinki z instrukcją w tym wpisie. Co mogę na tej postawie powiedzieć o figurze Pani L.?

ANALIZA SYLWETKI

 • sylwetka bardzo proporcjonalna i kształtna, ładnie zaokrąglona - to widać na pierwszy rzut oka i bez analizy
 • wielkość głowy, długość szyi, położenie ramion, biustu, talii, bioder, długość rąk i nóg (w tym ud i łydek) proporcjonalne do wzrostu
 • niski wzrost (to wiem od Pani L.)
 • nieznacznie za wąskie ramiona
 • duży biust 
 • niewielkie wcięcie w talii, lekko wystający brzuch
 • szerokość bioder ok
 • nieco zbyt masywne nogi

ISTOTNE CECHY

 • bardzo proporcjonalna, ładnie zaokrąglona sylwetka
 • duży biust
 • niewielkie wcięcie w talii
 • niski wzrost

Pani L. chciała wydawać się wyższa i smuklejsza. Zasugerowałam następujące sztuczki.

SZTUCZKI

 • zwiększyć wcięcie w talii aby wysmuklić sylwetkę - im kobieta jest szczuplejsza, tym wydaje się wyższa
 • dekolt w kształcie litery V, aby wysmuklić sylwetkę
 • buty na obcasie aby wydłużyć sylwetkę - im kobieta ma dłuższe nogi, tym wydaje się wyższa
 • fasony ubrań dopasowane do sylwetki, podkreślające jej naturalną linię

Pani L. bardzo lubi sukienki, poszłam więc w tym kierunku. Chętnie zakłada też buty na obcasie, nie lubi natomiast dekoltów i do tego musiałam ją przekonać. Zaproponowałam dopasowaną sukienkę o kształcie jak na rysunku.

Analiza sylwetki w praktyce sugestie


A oto efekt.

Analiza sylwetki w praktyce idealna sukienka

Imponujące prawda? Żebyście nie myślały, że Pani L. wygląda doskonale w każdej sukience, oto nietrafiona stylizacja.

Analiza sylwetki w praktyce nietrafiona sukienka

Zupełnie inna sylwetka. Biodra za szerokie, ramiona za wąskie, wcięcie w talii i biust gdzieś giną. Widzicie zatem, że zła stylizacja potrafi zepsuć najpiękniejszą sylwetkę, dobra wyeksponować atuty i zamaskować mankamenty.

I jak Wam się podobało? :) 

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE