JAK SPRAWDZIĆ CZY MOJA FIGURA JEST IDEALNA?

21 czerwca

Agnieszka Sajdak-Nowicka

W poprzednim artykule omówiłam idealne proporcje ciała kobiety. Wiesz już jakie masz proporcje. Teraz pora wykorzystać tę wiedzę.

Test ośmiu głów pozwala obliczyć idealne proporcje ciała względem wzrostu. Jeszcze ważniejszy niż stosunek szerokości sylwetki względem wzrostu jest stosunek szerokości ramion, talii i bioder względem siebie.

idealna figura kobiety: figura klepsydry

Chuda kobieta może być bardzo seksowna, a pulchna niezwykle ponętna. Istotna jest bowiem nie waga, ale kształt jej ciała. Idealny stosunek szerokości ramion/talii/bioder to 2 do 1 do 1,5 (a nawet 2 do 1 do 2). Szerokość talii do szerokości ramion daje stosunek 1/2, natomiast szerokość talii do szerokości bioder daje stosunek między 1/1,5 a 1/2 (czyli mówiąc prościej między 2/3 a 1/2). O ile opisanymi w poprzednim artykule proporcjami szerokości ciała względem wzrostu można się zbytnio nie przejmować, o właściwy stosunek szerokości ramion/talii/bioder względem siebie warto się postarać. Można go osiągnąć za pomocą odpowiednio dobranego stroju poprzez wykorzystanie iluzji optycznej, o czym szczegółowo opowiem w kolejnych artykułach.

TALIA

Kluczowym elementem jest talia. Talia powinna być mocno zarysowana. Jeżeli masz wcięcie w talii, ale nie jest ono wyraźnie zaznaczone, czyli stosunek szerokości talia/ramiona znacznie odbiega od 1/2 lub talia/biodra od 2/3, skup się nad tym jak podkreślić talię.

BIODRA

Jeżeli masz wyraźnie zaznaczoną talię, ale zbyt szerokie biodra (idealnie gdyby stosunek szerokości bioder/ramion nie przekroczył 7/8 ale nawet stosunek 1:1 przy mocno zaznaczonej talii będzie ładnie wyglądać) zobacz jak się ubrać gdy masz szerokie biodra.

RAMIONA

Jeżeli odwrotnie, masz zaznaczoną talię i szerokie ramiona, czyli stosunek szerokości ramion względem bioder jest większy niż wzorcowy, przeczytaj jak się ubrać gdy masz szerokie ramiona.

BRAK TALII

Jeżeli jesteś pulchna i brak Ci talii nierozsądnie byłoby poszerzać ramiona i biodra w celu podkreślenia talii. Dlatego w takim przypadku poczytaj jak się ubrać aby wyszczuplić sylwetkę.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Wspomniałam, że za pomocą odpowiednio dobranego stroju, poprzez wykorzystanie iluzji optycznej, można sprawić wrażenie, że proporcje ciała są inne niż w rzeczywistości. Przeczytaj kolejny artykuł, a przekonasz się jak to wygląda w praktyce.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE