JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE BIODRA: SUKIENKA

12 lipca

szerokie biodra jak wyszczuplić za pomocą sukienki

Szerokie biodra można wyszczuplić za pomocą odpowiedniej sukienki. Obowiązują tu te same zasady co w przypadku bluzek i spódnic, jednakże sukienka stwarza nowe możliwości.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł który czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe artykuły wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, spodnie i żakiety optycznie wyszczuplają biodra znajdziesz tutaj.

FASON

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranego fasonu sukienki
Tak jak w przypadku spódnicy, dobra będzie zarówno dopasowana sukienka jak i rozszerzana, podkreślająca talię. Szeroka sukienka ukryje rzeczywistą szerokość bioder, ale pozbawi kształtów. Odcinana pod biustem wydłuży nogi i wysmukli, ale daje bardzo ciążowy efekt. Z drugiej strony, w połączeniu z wysokimi obcasami, sukienka odcinana pod biustem oszukuje co do rzeczywistego położenia bioder (wydają się być wyżej niż są naprawdę), a tym samym wydają się one być węższe. To naprawdę fascynujące zjawisko, ale że wytłumaczenie go wymaga dłuższego wywodu, opiszę je w poście "Jak się ubrać gdy mam krótkie nogi", który ukaże się po zakończeniu cyklu o sylwetkach.

DŁUGOŚĆ

Długość, jeszcze bardziej niż w przypadku spódnic, zależy od fasonu.

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranej długości sukienki
W przypadku dopasowanej sukienki najlepsza jest długość mniej więcej na poziomie kolan. Krótsza i dłuższa jest niekorzystna (zobacz tutaj). Wyjątek stanowi sukienka do ziemi, wąska do kolan i rozszerzana od kolan do ziemi, która fantastycznie podkreśla kształty i świetnie równoważy szerokość bioder.

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranej długości sukienki
Sukienka, która podkreśla talię, ale rozszerza się ukrywając biodra, również najlepiej wygląda gdy kończy się na poziomie kolan. Ewentualnie można pokusić się o dłuższą. Świetnie wygląda też długość do ziemi.

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranej długości sukienki
Tu zaskoczenie. Wspominałam wcześniej, żeby przy szerokich biodrach nie zakładać mini. Tymczasem sukienka prosta, całkowicie ukrywająca talię, w wersji mini nie straszy aż tak bardzo. Nie polecam, ale jeżeli ktoś naprawdę lubi mini, albo wybiera się akurat na plażę, jest to jakaś opcja. Ponieważ talia i biodra cą całkowicie ukryte, kontrast pomiędzy wąską talią i szerokimi biodrami nie jest aż tak widoczny, co powoduje że biodra wydają się węższe. Długość do kolan jest jeszcze ok, ale dłuższa jest już całkowicie bezkształtna.

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranej długości sukienki
Sukienka odcinana pod biustem zawsze kojarzy mi się z ciążą. Ale ma swój urok.

KOLOR

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranego koloru sukienki
Kolor samej sukienki nie jest aż tak istotny jak w przypadku bluzek i spódnic. Oczywiście zasada jasne pogrubia, ciemne wyszczupla pozostaje aktualna. Kolor ma natomiast znaczenie jeżeli do sukienki założy się żakiet (co wyjaśnię w poście o żakietach).

WZORY

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranego wzoru sukienki
Omówione wcześniej zasady doboru wzorów (głównie pasów pionowych i poziomych) mają i tu zastosowanie. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na efekt samego zastosowania wzoru. Wzór przykuwa uwagę, dlatego patrząc na powyższy obrazek najpierw spojrzysz na postać po lewej. Co więcej najpierw spojrzysz na górną część jej ciała. To przykucie uwagi powoduje, że pierwsza postać z "niewiadomych powodów" wygląda lepiej.

Pozostałe kwestie tj. dekolt, rękawy i zastosowanie paska stanowiłyby powtórzenie tego co już napisałam o bluzkach i spódnicach, więc jeżeli masz jeszcze wątpliwości w tym zakresie, wróć proszę do tych artykułów.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Do omówienia pozostały jeszcze spodnie i żakiety. W kolejnym artykule dowiesz się, jak wyszczuplić biodra za pomocą spodni.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE