JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE BIODRA: SPÓDNICA

07 lipca

szerokie biodra jak wyszczuplić za pomocą odpowiednio dobranej spódnicy

Szerokie biodra można pięknie zaprezentować za pomocą dobrze dobranej spódnicy. Dziś omówię, jaka spódnica daje efekt wyszczuplenia bioder czyli ciąg dalszy zabawy detalami.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe artykuły wyjaśniające jakie bluzki, sukienki, spodnie i żakiety optycznie wyszczuplają biodra znajdziesz tutaj.

FASON SPÓDNICY

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranego fasonu spódnicy
Możesz albo podkreślać linię bioder poprzez dopasowane spódnice, albo odwrotnie - ukryć ich rzeczywistą szerokość poprzez spódnicę o linii A. Oba warianty są ok, przy czym w przypadku linii A przy wąskich ramionach i wąskiej talii będziesz jeszcze szczuplejsza niż w rzeczywistości. Dlatego jeżeli już jesteś bardzo szczupła, zakładając taką spódnicę dodaj do niej bluzkę mocno poszerzającą ramiona. Nie polecam spódnic o prostej linii (ostatni rysunek). Nie dość, że zdradzają szerokość bioder to jeszcze wyglądają nijako.

DŁUGOŚĆ

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranej długości spódnicy
Najgorsza długość to mini. Dolna krawędź spódnicy przecina uda w ich najszerszym punkcie i od razu biodra wydają się o wiele szersze. Zdecydowanie zejdź niżej i w zależności od kształtu nóg wybierz spódnicę, która kończy się w najbardziej atrakcyjnym punkcie. Zwykle najlepsza długość to tuż przed kolano, na wysokości kolan lub tuż za kolano.

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranej długości spódnicy
Jeżeli dłuższa niż do kolan to o linii A, a i tak jest to niefortunna długość, gdyż przecina łydki w ich najszerszym punkcie, przez co nogi wydają się mniej zgrabne.

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranej długości spódnicy
Jeżeli długa to najlepiej do ziemi o linii A.

WYSOKOŚĆ STANU

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranego stanu spódnicy
Najlepsze będą spódnice o podwyższonym stanie, zaczynające się na poziomie talii lub o lekko obniżonym stanie. Podwyższony stan wyszczupla, ale niestety powiększa pupę, natomiast obniżony poszerza, ale optycznie ją zmniejsza. Zawsze możesz wybrać bezpieczne rozwiązanie czyli poziom talii.

PASEK

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranego paska
Pasek w talii świetnie podkreśli talię. Pasek na biodrach da jeszcze gorszy efekt niż spódnica biodrówka na rysunku powyżej.

KOLOR

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranego koloru spódnicy
Jasne na górze, ciemne na dole. A jeżeli już jasna spódnica to tylko w stonowanym, nie rzucającym się w oczy kolorze.

WZORY

szerokie biodra wyszczuplone za pomocą odpowiednio dobranego wzoru spódnicy
Spódnica w pionowe pasy wyszczupla biodra i fantastycznie wydłuża nogi. Nie muszą to być pasy, ważne żeby był to wzór lub faktura materiału układający się pionowo.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Była już mowa o bluzkach i spódnicach, teraz połączenie obu, czyli sukienka - najseksowniejsze co możesz założyć, jeżeli chcesz się w tym pokazać publicznie. Przeczytaj, jaka sukienka optycznie wyszczupli biodra.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE