MASZ ZA MAŁY BIUST LUB ZA DUŻĄ PUPĘ? NIE PRZEJMUJ SIĘ, NIEDŁUGO MOGĄ BYĆ MODNE

29 stycznia

Agnieszka Sajdak-Nowicka nie miej kompleksów duża pupa szerokie biodra duży brzuch mały biust

Masz kompleksy? Kto ich nie ma. Ja też. Nie pytaj jakie. I tak się nie przyznam :) Ale gdy patrzę, jak zmienia się moda, stwierdzam, że nie ma sensu ich mieć.

Uwielbiam historię mody. Jest fascynująca. Przy okazji wiele można się nauczyć. Ile z Was przejmuje się za małym biustem, za dużą pupą, ze dużym brzuszkiem, czy masywnymi udami? A ile z Was narzeka, że jest za chuda, za niska, albo za wysoka czy za gruba? To bez sensu. Za kilka lat Twoja figura może być ideałem. Spójrz na poniższy rysunek.

Agnieszka Sajdak-Nowicka sylwetki

Każda z tych kobiet była ideałem w swojej dekadzie. I każda miała by niezłe powody do kompleksów w innej. Na początku wieku ideałem była wysoka kobieta o dużym biuście, szerokich biodrach i bardzo wąskiej talii. Dziesięć lat później taka sylwetka była zupełnie niemodna. Ideałem stała się maleńka kobietka z małym biustem, niewielkim wcięciem w talii i dużą głową (na rysunku wszystkie kobiety mają ten sam wzrost, aby lepiej było widać proporcje). Żeby było jeszcze ciekawiej, po kolejnych dziesięciu latach ideałem stała się niska, krępa kobieta z małą głową, prostokątną sylwetką i bez wcięcia w talii. Zupełne zaprzeczenie ideału sprzed dwudziestu lat. Nie trwało to długo i po kolejnych dziesięciu latach modna stała się szczupła, smukła sylwetka z zaokrąglonymi biodrami i nisko położonymi piersiami (nie mylić z obwisłymi). Po czym przyszła wojna. Kobieta nie mogła być już delikatna. Musiała być silna. I była. Ideałem stała się silna kobieta o szerokich ramionach, wysoko położonych piersiach (cóż za zmiana), wyraźnym wcięciu w talii, zaokrąglonych biodrach i zgrabnych, kształtnych nogach. 

Pięćdziesiąt lat, pięć zupełnie różnych sylwetek. A potem historia zatoczyła koło i wróciła do początku wieku. Ideałem znów była kobieta z dużym biustem, bardzo wąską talią (wymodelowaną bielizną wyszczuplającą oczywiście) i szerokimi biodrami. Tak było przez prawie piętnaście lat, po czym nastąpił całkowity zwrot akcji. Kobiece krągłości przestały być modne. Ideałem stała się wysoka, chuda kobieta z małym biustem, wąskimi biodrami, bez wcięcia w talii, za to o długich, chudych nogach (jak w latach dwudziestych, ale w chudszej wersji). Nie trwało to długo. Przyszły lata siedemdziesiąte i modna stała się smukła i delikatna, naturalna sylwetka. Taka zdrowsza wersja figury z lat trzydziestych. Dziesięć lat później z kolei kobieta znów miała być silna. Tym razem nie chodziło już tylko o szerokie ramiona jak w latach czterdziestych. Miała być też wysportowana, umięśniona, mieć płaski brzuch, szczupłe biodra i długie nogi. Czy to nie zabawne, że po kolejnych dziesięciu latach ideałem znów był chudzielec? I to kościsty chudzielec z wystającymi żebrami i kośćmi biodrowymi?

Dlatego nie miej kompleksów. Nie ma sensu. Za dziesięć lat powody Twoich kompleksów mogą być atutem, a Twoja figura ideałem :)

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE