JAK SIĘ UBRAĆ NA WALENTYNKOWĄ RANDKĘ?

05 lutego

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak się ubrać na walentynkową randkę

Jak się ubrać na walentynkową randkę? Tak jak na każdą inną, czy jakoś wyjątkowo? A jeżeli to pierwsza randka? Na pierwszą randkę warto się ubrać troszkę bardziej strategicznie ;)

OCENA SYTUACJI

W obu przypadkach to co założysz, zależy od tego, gdzie się wybierasz. To oczywiste, że inaczej ubierzesz się, jeżeli wybierasz się na kolację w restauracji, a inaczej idąc do kina. Na randkę wybieramy się raczej wieczorem, więc w zasadzie masz do wyboru strój koktajlowy lub wizytowy, jeżeli to bardziej oficjalna randka, albo strój smart casual lub casual, jeżeli to randka na luzie. Osobiście polecam strój smart casual. Na co dzień większość z nas zakłada casualowe stylizacje, więc założenie żakietu do dżinsów lub eleganckiej sukienki zamiast spodni podkreśli wyjątkowy charakter okazji.

CO ZAŁOŻYĆ

RESTAURACJA, TEATR, OPERA, DRINK W ELEGANCKIM KLUBIE

To co założysz, zależy od tego, gdzie się wybierasz. Jeżeli zatem wybierasz się do eleganckiej restauracji, teatru, opery, czy np. klubu, który wymaga odpowiedniego stroju, postaw na strój koktajlowy lub wizytowy. Różnice są tu w zasadzie niewielkie - w obu przypadkach masz do wyboru wieczorowy kostium lub koktajlową sukienkę, ale strój koktajlowy jest bardziej uroczysty i typowo wieczorowy, więc oznacza więcej blasku i bardziej wyszukane dodatki.

KINO, KAWIARNIA, PUB

Jeżeli wybierasz się do kina, kawiarni, pubu lub do restauracji czy klubu, które nie wymagają żadnego szczególnego stroju, możesz ubrać się swobodnie. Strój casual jest w sam raz, choć ze względu na okazję szczerze polecam strój smart casual. Na randkę wybierasz się pewnie wieczorem, więc możesz mieć odkryte ramiona i plecy, albo pozwolić sobie na głębszy dekolt. Możesz też uzupełnić stylizację o typowo wieczorowe dodatki jak błyszcząca biżuteria lub ozdobna torebka. Nie przesadzaj i nie ubieraj się zbyt oficjalnie. Jeżeli masz wątpliwości co powinnaś ubrać, zawsze najlepiej postawić na prostotę jak prosta sukienka o klasycznym kroju, dżinsy i czarny żakiet, albo czarne spodnie bez kantów i dla kontrastu kusząco uwodzicielska bluzka. Szyku możesz dodać sobie poprzez dodatki.

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak się ubrać na walentynkową randkę

PIERWSZA RANDKA

Dlaczego napisała, że pierwszą randkę trzeba się ubrać bardziej strategicznie? Pierwsze randki to zawsze gra niuansów. Ubierz się tak jak opisałam powyżej, seksownie, ale nie zbyt seksownie. Jeżeli zdecydujesz się na głęboki dekolt, odkryte ramiona lub plecy, zrównoważ całość zakładając sukienkę lub spódnicę do kolan lub do połowy łydki. Jeżeli chcesz założyć krótką sukienkę, niech sięga co najmniej połowy uda, a dla równowagi niech dekolt, ramiona i plecy pozostaną zakryte. Unikaj też przeźroczystych materiałów (lekko prześwitujące mogą być intrygujące). Krótko mówiąc prowokuj, ale niech to nie będzie zbyt oczywiste.

Aga Blogierka wciąż mnie namawia, żebym napisała coś osobistego, więc może w przyszłym tygodniu moje największe randkowe wpadki, albo najciekawsze randki? Co Wy na to? 

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE