JAK SIĘ UBRAĆ NA FIRMOWĄ IMPREZĘ KARNAWAŁOWĄ?

22 stycznia

Agnieszka Sajdak-Nowicka firmowa impreza karnawałowa

Większość firmowych zabaw karnawałowych na jakich byłam to imprezy przebierane. O tym jak stworzyć kostium z tego co masz w szafie, pisałam ostatnio. Dziś jak się poprawnie ubrać, jeżeli zdecydujesz się nie przebierać lub w ogóle nie jest to zabawa przebierana.

JAK SIĘ UBRAĆ

SUKIENKA

W zależności od charakteru imprezy, możesz ubrać się mniej lub bardziej oficjalnie. Ważne, żeby to co masz na sobie miało wieczorowy charakter i aby nie było zbyt prowokujące. Idealną opcją jest sukienka koktajlowa. Jest bezpieczna, uroczysta i bezpretensjonalna. Mówimy o wieczorze, więc możesz wybrać fason z głębszym dekoltem i z odkrytymi ramionami, z błyszczącej tkaniny. Jeżeli uważasz, że sukienka koktajlowa to zbyt wiele, gdyż impreza będzie mało oficjalna, możesz też założyć sukienkę, którą ubrałabyś wieczorem do klubu. To wciąż impreza firmowa, więc zrezygnuj z bardzo głębokiego dekoltu i trzymaj się długości co najmniej do połowy uda. 


ZAMIAST SUKIENKI

Zamiast sukienki możesz założyć wieczorowy kostium. Nie jestem konserwatywna, więc jeżeli nie jest to bardzo oficjalna impreza, proponuję Ci też elegancką bluzkę ze spódnicą lub spodniami. Bluzka powinna mieć oczywiście wieczorowy charakter, spódnica cenzuralną długość, a spodnie klasyczny krój, najlepiej z kantem.

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak się ubrać co założyć na firmową imprezę karnawałową

ODPOWIEDNIE DODATKI

Niebagatelne znaczenie mają też dodatki. Zwłaszcza, jeżeli masz skromną sukienkę, możesz "podciągnąć" swoją stylizację odpowiednimi butami, torebką lub biżuterią.

BIŻUTERIA

Najlepsza będzie prawdziwa (ze złota lub srebra), wyrazista i błyszcząca. Konkretne przykłady i zestawy opisałam w tym poście.

BUTY I TOREBKA

Zdecydowanie wybierz czółenka na obcasie (pełne lub z odkrytymi palcami/piętami) lub wieczorowe sandałki. Mogą być skórzane (matowe lub lakierowane) lub atłasowe. Do odkrytych butów nie zakładaj rajstop. Do pełnych załóż cienkie rajstopy, matowe lub błyszczące, najlepiej cieliste, choć do czarnej sukienki mogą być czarne. Torebka powinna być niewielka, skórzana lub atłasowa (na pasku, łańcuszku lub trzymana w ręce). Podobnie jak buty, może być lakierowana i zdobiona.

PŁASZCZ LUB FUTRO

Okrycie wierzchnie też ma znaczenie. Wybierz wełniany płaszcz lub futro, do tego kapelusz, beret lub np. futrzany toczek i pasujące kolorystycznie szalik i rękawiczki.

WŁOSY I MAKIJAŻ

To karnawał, więc możesz użyć brokatu i błyszczących cieni. Twój makijaż może być mocny i wyrazisty, choć oczywiście nie powinien być prowokujący. Włosy mogą być spięte, rozpuszczone lub tylko częściowo spięte. Nie musi to być koniecznie elegancki koczek, ale fryzura powinna być w miarę grzeczna.

JAK SIĘ NIE UBIERAĆ

Odpuść sobie dżinsy, T-shirt, wszelkie sportowe i zbyt casualowe ubrania, swetry, króciutką mini, bardzo głęboki dekolt i ubrania z prześwitującego materiału. Nie zakładaj też długiej sukni, chyba że jest to wyraźnie wskazane na zaproszeniu.

Mam nadzieję, że post się Wam przyda. Impreza firmowa, to impreza firmowa, więc zawsze lepiej ubrać się odpowiednio. Wybieracie się w tym roku?

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE