KARNAWAŁ 2018 - KOSTIUM W 5 MIN

08 stycznia

Agnieszka Sajdak-Nowicka karnawał 2018

Uwielbiam przebierane imprezy. Powód jest nieistotny. Może to być karnawał, Halloween, festiwal w Bolkowie, czy przebierany sylwester. Imprezy przebierane to najlepsze imprezy. Dziś pokażę Wam po co nam historia mody. Wybrałam trzy najczęściej powtarzające dekady czyli lata dwudzieste, pięćdziesiąte i siedemdziesiąte.

LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE

Pojęcia nie mam, dlaczego te dwie dekady są wrzucane do jednego worka. Może przez słynny film "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". A może dlatego, że trwały pomiędzy dwoma wielkimi wojnami. Tak czy inaczej co roku organizowanych jest mnóstwo imprez pod tym hasłem. A są to dwie kompletnie różne dekady. Zobacz sama: lata dwudzieste w wersji wieczorowej, a poniżej stylizacja wieczorowa w stylu lat trzydziestych. Dwie zupełnie różne bajki.

Agnieszka Sajdak-Nowicka karnawał impreza w stylu lat dwudziestych
Agnieszka Sajdak-Nowicka karnawał impreza w stylu lat trzydziestych

Stylizacja z lat trzydziestych jest przepiękna, ale bardzo współczesna. Jeżeli nie zrobisz sobie platynowoblond loczków i makijażu à la Jean Harlow, nikt nawet nie uzna, że w ogóle jesteś przebrana. A jeżeli nawet, to pewnie zapyta Cię, dlaczego przebrałaś się za Marylin Monroe ;) 

Lata dwudzieste są o wiele bardziej charakterystyczne. Załóż luźną sukienkę do kolan, najlepiej bez rękawów i z obniżoną talią. Jeżeli będzie to jeszcze sukienka w intensywnych, wyrazistych kolorach (czerń, głęboka czerwień, ciemny niebieski etc.) z cekinami i koralikami, będzie idealnie. Nie zapomnij o obowiązkowych dodatkach. Długi sznur pereł i boa z piór od razu kojarzą się z latami dwudziestymi, więc załóż je koniecznie. Do tego krótka fryzurka, odpowiedni makijaż i egzotyczna chusta jako opaska na włosach. Jeżeli masz długie włosy, zakręć loczki i zepnij je tak, aby wydawały się krótkie. Voilà, przebranie gotowe. Jeżeli potrzebujesz inspiracji, zobacz mój wpis o modzie w latach dwudziestych i trzydziestych. Znajdziesz tam wiele zdjęć autentycznych stylizacji z tych okresów.

Poniżej instrukcja, jak powinien wyglądać makijaż w stylu lat dwudziestych i trzydziestych.
Agnieszka Sajdak-Nowicka karnawał impreza makijaż w stylu lat dwudziestych
Agnieszka Sajdak-Nowicka karnawał impreza makijaż w stylu lat trzydziestych

GWIAZDA HOLLYWOOD

Kolejny popularny temat. Co prawda złote lata Hollywood miały miejsce wcześniej, ale to gwiazdy z lat pięćdziesiątych są najbardziej rozpoznawalne. Masz ochotę przebrać się za Marylin Monroe lub Audrey Hepburn. Banalnie proste. Załóż sukienkę koktajlową o dopasowanej górze, podkreślonej talii i szerokim dole lub dopasowaną, ołówkową. O ile w latach dwudziestych efekt od razu uzyskujesz przez akcesoria, w tym przypadku ważna będzie fryzura i makijaż. Włosy powinny być krótkie i starannie ułożone. Jeżeli masz długie włosy, zrób loki i pospinaj je wsuwkami tak, aby wydawały się krótkie. Do tego makijaż jak poniżej i już jesteś gwiazdą kina lat pięćdziesiątych. Nie zapomnij o biżuterii. Idealny będzie króciutki sznur pereł lub diamenty. To idealna okazja, żeby założyć brylantową kolię lub - bądźmy realistami - jej imitację, a do tego długie kolczyki. Jeżeli potrzebujesz inspiracji, zobacz mój wpis o modzie w latach pięćdziesiątych.

Agnieszka Sajdak-Nowicka karnawał impreza makijaż w stylu lat pięćdziesiątych

LATA SIEDEMDZIESIĄTE

Super charakterystyczne. Też częsty motyw na imprezach. W latach siedemdziesiątych panowało wiele trendów, niemniej to co kojarzy się bezsprzecznie z tym okresem, to dzwony, dżins i szerokie klapy marynarek. Do tego długie, falujące, rozpuszczone włosy, stosunkowo naturalny makijaż i brak stanika :) Banalne i pewnie wszystko albo masz w szafie, albo możesz z łatwością zorganizować. Faceta ubierz w biały garnitur i czarną koszulę. Będzie wyglądał jak John Travolta w "Saturday Night Fever". Jeżeli potrzebujesz inspiracji, zobacz mój wpis o modzie w latach siedemdziesiątych.


Idziecie w tym roku na przebieraną imprezę? Jeżeli tak, napiszcie za kogo się przebieracie?

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE