SUKIENKA NA SYLWESTRA: KOKTAJLOWA, WIECZOROWA CZY BALOWA?

25 grudnia

Agnieszka Sajdak-Nowicka

Jaką sukienkę założyć na sylwestra? Krótką czy długą do ziemi? A może spodnie i bluzkę? To wpis z zeszłego roku, ale jako że niewiele z Was mnie wtedy czytało, zamieszczam go jeszcze raz.

SUKIENKA KOKTAJLOWA

Najczęściej noszoną przez nas sukienką wieczorową jest sukienka koktajlowa. Technicznie rzecz biorąc, jest to sukienka popołudniowa, ale nosimy ją także wieczorem. Jest to po prostu uroczysta sukienka z delikatnej tkaniny, do kolan lub do pół łydki. Może mieć głęboki dekolt i odkryte ramiona, może też być zabudowana i z rękawami. Do sukienki koktajlowej możemy założyć ozdobne dodatki i błyszczącą biżuterię. Najbardziej znanym przykładem sukienki koktajlowej jest słynna chanelowska "mała czarna". Sukienka koktajlowa jest świetnym wyborem na sylwestra. Niezależnie, czy impreza będzie mniej oficjalna i Twój partner ubierze się w ciemny garnitur (strój koktajlowy), czy bardziej oficjalna i założy smoking (strój typu black tie), Twoja sukienka będzie pasować.

DŁUGA SUKNIA WIECZOROWA

Jeżeli od mężczyzny wymagany jest smoking, Ty możesz założyć sukienkę koktajlową, ale na bardziej uroczyste przyjęcia wybierz długą suknię wieczorową. Długa suknia wieczorowa zwykle sięga ziemi i może częściowo odkrywać nogi poprzez rozcięcia i asymetryczne długości. Może mieć głęboki dekolt, dekolt na plecach i odkrywać ramiona, ale może też być zabudowana, z rękawami. Długość do ziemi jest bardzo zobowiązująca, dlatego zawsze warto się zastanowić, czy będzie pasowała do imprezy. Nie zakłada się do niej rękawiczek, wymaga natomiast ozdobnej torebki i biżuterii z kamieniami szlachetnymi oraz szala (jeżeli suknia ma odkryte ramiona).

SUKNIA BALOWA

Suknia balowa to szczególnie uroczysta, bogato dekorowana długa suknia wieczorowa, zwykle z rozkloszowanym dołem. Całkowicie zakrywa nogi, ewentualnie może być do kostek. Może mieć dekolt, dekolt na plecach i odkryte ramiona, może też być zabudowana, z rękawami. Jeżeli od mężczyzny wymagany jest frak (stój typu white tie), zawsze zakładamy suknię balową. Uzupełnieniem stroju jest niewielka torebka i okazała biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Jeżeli suknia ma odkryte ramiona, obowiązkowo zabieramy ze sobą szal, którym okrywamy ramiona siadając do stołu. Efektownym dodatkiem są rękawiczki, lecz nie są one niezbędne.

CO ZAŁOŻYĆ NA SYLWESTRA

Tyle z teorii. Teraz bardziej praktycznie, gdyż prawdopodobnie nie wybierasz się na bal, ale na imprezę w klubie lub w domu znajomych. Wybierz coś najbardziej odpowiedniego do miejsca i towarzystwa. Jeżeli za bardzo się wystroisz, będziesz czuć się nieręcznie, jeżeli ubierzesz się zbyt na luzie, też nie będziesz się czuć komfortowo. Dobrym wyborem jest sukienka koktajlowa lub nawet wyjściowa sukienka, materiałowe spodnie z bluzką (elegancko np. czarne spodnie i biała satynowa bluzka lub bardziej seksownie np. czarne spodnie i czarny, dopasowany, mocno wycięty top). Możesz też zdecydować się na bardzo odważną sukienkę: krótką, powycinaną, z dekoltem. Do tego biżuteria, mała torebka i szpilki. 

A Wy gdzie się wybieracie w tym roku? Kreacje już gotowe? :)

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE