JAK MAKIJAŻ POSTARZA KOBIETĘ

16 października

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak makijaż zmienia kobietę

Pierwotnie tytuł tego postu miał brzmieć: „Jak makijaż zmienia kobietę”, ale po zestawieniu wszystkich zdjęć nie mogłam się oprzeć. Zresztą zobacz sama.

MAGIA MAKIJAŻU

W ramach podsumowania cyklu "Historia mody", zestawiłam ze sobą wszystkie zdjęcia ideałów piękna z ostatniego stulecia (z pominięciem abstrakcyjnych lat osiemdziesiątych). To oczywiste, że makijaż zmienia kobietę, ale dopiero po zestawieniu ze sobą wszystkich zdjęć, zobaczyłam ten kontrast. Na każdym jest ta sama dziewczyna, ale na niektórych zdjęciach wydaje się być piętnaście lat młodsza niż na innych.

ideał piękna w XX stuleciu
Najbardziej fascynuje mnie kontrast pomiędzy latami dziewięćdziesiątymi a pięćdziesiątymi.
jak makijaż zmienia kobietę postarza
W swobodnie opadających na twarz, jasnych blond włosach i naturalnym makijażu dziewczyna wygląda na piętnaście lat. W makijażu modnym w latach pięćdziesiątych (grube brwi, grube kreski, cienie) na trzydzieści. To tłumaczy, dlaczego uparcie tkwię w latach dziewięćdziesiątych ;)

Dzieje się tak dlatego, że:

  • Ciemne kolory, mocny makijaż i grube linie (kreski, brwi) postarzają,
  • Jasne kolory, delikatniejszy makijaż, cienkie linie (kreski, brwi) oraz długie rzęsy odmładzają (gdyż oczy wydają się większe). 
Końcowy efekt zależy też od tego, jakim jesteś typem kolorystycznym (wiosna, lato, jesień, zima). Zima może pozwolić sobie na najwięcej ciemnych barw i nie wyglądać staro. Chyba, że zbliża się już do bardzo zaawansowanego wieku, wtedy również powinna przejść na bardziej subtelne barwy.

Jak widzicie, historia uczy. Jak masz więcej niż dwadzieścia pięć lat, to się nie postarzaj. Chyba, że robisz to celowo, aby dodać sobie powagi :) Czasem manipulacja wizerunkiem jest wskazana. A Wy się jeszcze postarzacie czy już odmładzacie?

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE