JAK UKRYĆ BRZUSZEK I WYSZCZUPLIĆ SYLWETKĘ: SPÓDNICA

23 października

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę za pomocą dobrze dobranej spódnicy

Jeżeli czytałaś mój pierwszy post na temat ukrywania brzuszka i wyszczuplania sylwetki, wiesz że powinnaś pokazać nogi. Wyeksponowane nogi wydłużają i wyszczuplają sylwetkę oraz odwracają uwagę od brzuszka. Ważne jednak, żeby dobrze dobrać fason i długość. 

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe artykuły wyjaśniające jakie bluzkisukienkispodnie i żakiety optycznie wyszczuplają sylwetkę i ukrywają brzuszek znajdziesz tutaj.

FASON I DŁUGOŚĆ

fason spódnicy ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Najlepszym fasonem spódnicy będzie dla Ciebie spódnica ołówkowa. Powinna być dopasowana, ale nie ściśle przylegająca do ciała. Twoje ubranie ma jedynie zaznaczać kształt sylwetki, a nie dokładnie go odwzorowywać. Długość spódnicy zależeć będzie od kształtu i grubości Twoich nóg. Z jednej strony, im więcej nóg pokażesz, tym lepiej (tym większy efekt wyszczuplenia). Z drugiej strony, jeżeli Twoje nogi są zbyt chude w stosunku do reszty ciała, dopasuj długość spódnicy tak, aby wydawały się jak najgrubsze. Zastosuj następującą technikę: jeżeli Twoje nogi są za chude, ale łydki są w miarę w normie, załóż spódnicę do kolan. Zasłonięte uda i pokazane (proporcjonalnie grubsze od nich) łydki sprawią, że nogi będą wydawać się grubsze i bardziej proporcjonalne w stosunku do reszty ciała. Z kolei jeżeli Twoje nogi są za chude, a do tego masz bardzo chude łydki, załóż mini. Odkryte uda sprawią wrażenie, że Twoje nogi są grubsze, przez co całe nogi bardziej proporcjonalne do reszty sylwetki.

Spódnice do połowy łydki i dłuższe generalnie nie są dla Ciebie. Zasłonięcie nóg sprawi, że sylwetka wyda się bardziej masywna, niż jest w rzeczywistości.

fason spódnicy ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Spódnice rozszerzane nie są dla Ciebie. Niezależnie od długości będą Cię poszerzać.

WYSOKOŚĆ STANU I PASEK

fason spódnicy ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Jak już pisałam w poście na temat bluzek, masz do wyboru spódnicę z podwyższonym stanem z włożoną do niej bluzką lub spódnicę z obniżonym stanem (lub po prostu bluzką do bioder zakrywającą górny brzeg spódnicy). Obniżony stan lub bluzka sięgająca bioder to bezpieczniejsze rozwiązanie. Nigdy nie zakładaj spódnicy zaczynającej się w talii z bluzką włożoną do środka. Poszerzy Cię ona w Twoim najszerszym punkcie.

Nigdy, przenigdy nie zakładaj paska w talii. Najlepiej w ogóle zrezygnuj z wszelkich widocznych pasków. Paskiem można podkreślić talię, gdy brzuszek jest niewielki. Przy większym brzuszku tylko go dodatkowo powiększysz.

KOLOR

kolor spódnicy ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Jasne kolory poszerzają, ciemne wyszczuplają, dlatego spódnica powinna być jasna a bluzka ciemna. Możesz też ubrać się cała w jeden kolor.

WZÓR

wzór spódnicy ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Zależy Ci na wyszczupleniu sylwetki, więc postaw na pionowe wzory, które wydłużają i wysmuklają figurę. Wszelkie poziome wzory niepotrzebnie dodadzą Ci centymetrów.

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Absolutny hit dla Twojej figury czyli sukienka. Nic tak dobrze nie podkreśli Twoich atutów i nie ukryje niedoskonałości jak ona. Jest cudownie kobieca, pokazuje nogi i biust, a jednocześnie dobrze dobrana nie uwidacznia brzuszka.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE