JAK UKRYĆ BRZUSZEK I WYSZCZUPLIĆ SYLWETKĘ: BLUZKA

09 października

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę za pomocą dobrze dobranej bluzki

Twoim wrogiem są ubrania kończące się na poziomie talii, gdyż powiększają brzuszek. Jak więc dobrać bluzkę, która zwykle kończy się w talii? Można, ale dobrze dobierzesz fason.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe artykuły wyjaśniające jakie spódnice, sukienkispodnie i żakiety optycznie wyszczuplają sylwetkę i ukrywają brzuszek znajdziesz tutaj.

FASON

fason bluzki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Bluzka powinna lekko zaznaczać talię (powyżej jej prawdziwego poziomu) lub nie zaznaczać jej wcale, ale jednocześnie powinna być stosunkowo dopasowana do sylwetki. Bardzo luźne fasony niepotrzebnie dodadzą Ci kilogramów. Zbyt obcisłe fasony z kolei podkreślą brzuszek. Najkorzystniej wyglądają bluzki nie opinające ciała, ale delikatnie podkreślające jego kształt. Zdecydowanie zrezygnuj też z bluzek odcinanych tuż pod biustem. Fason ten sprawia, że wyglądasz jakbyś była w ciąży.

DŁUGOŚĆ

długość bluzki ukrywająca brzuszek i wyszczuplająca sylwetkę
Bluzka nigdy nie powinna kończyć się w najszerszym punkcie Twojego brzuszka. Najlepszym wyborem są bluzki kończące się na poziomie bioder. Luźniejszy materiał ukrywa brzuszek, a krawędź bluzki optycznie nieco poszerza biodra, co korzystnie zmienia proporcje sylwetki. Istotne, aby bluzka nie była zwężana u dołu  (żadnego ściągacza) i ściśle przylegająca do bioder, gdyż powiększyłoby to brzuszek. Możesz też ewentualnie zdecydować się na spódnicę z podwyższonym stanem i bluzkę włożoną do środka, tak aby dolna krawędź bluzki sięgała powyżej talii. Takie rozwiązanie ukryje brzuszek i zaznaczy wcięcie w talii. To mniej bezpieczna opcja niż bluzka sięgająca bioder, więc przyjrzyj się dobrze, jak prezentujesz się w takiej stylizacji.

DEKOLT

dekolt bluzki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Zwróć szczególną uwagę na dekolt. Jest bardzo ważny. Po pierwsze - ładnie wyeksponowany biust odwraca uwagę od brzuszka. Po drugie dobrze dobrany dekolt wysmukla sylwetkę i wydłuża szyję. Najlepszy jest tu dekolt w kształcie litery V. Wszelkie poziome dekolty bez ramiączek również mogą być dla Ciebie korzystne. Pięknie prezentują biust i poszerzają ramiona, przez co talia wydaje się węższa. Jednakże mogą je poszerzyć za bardzo, zatem przyjrzyj się uważnie, jak w nich wyglądasz. Zdecydowanie nie polecam Ci klasycznych topów na ramiączkach, w których będziesz wyglądać zbyt męsko i masywnie, zabudowanych dekoltów, które jeszcze bardziej poszerzą górną część Twojej sylwetki, a także dekoltów w kształcie litery U, których kształt jest dla Ciebie zbyt "miękki". Jesteś krągła, więc detale takie jak dekolt powinny być ostre, aby wysmuklić sylwetkę.

RĘKAWY

rękawy bluzki ukrywające brzuszek i wyszczuplające sylwetkę
Nie muszę tłumaczyć, dlaczego rękawy Twojej bluzki powinny być wąskie. Nie chcesz poszerzać rąk. Co do długości, w zasadzie każda długość będzie dobra poza klasycznym krótkim rękawkiem, który poszerzy ramiona i powiększy bicepsy.

KOLOR

kolor bluzki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Jasny poszerza, ciemny wyszczupla, dlatego ciemne na górę, jasne na dół. Agresywne, jaskrawe kolory przyciągają wzrok, dlatego bluzka powinna być w neutralnym kolorze. Możesz też zdecydować się na jednokolorowe zestawienie.

WZÓR

wzór bluzki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Najlepsze będą wszelkie pionowe wzory, które wyszczuplają i wydłużają. Poziome jeszcze bardziej powiększą brzuszek. Tyczy się to zarówno wzoru na całej bluzce, jak i na jej fragmencie, który pechowo często występuje akurat w talii. Poziomy wzór na ramionach lub biuście może natomiast wyglądać korzystnie. Alternatywnie dobrze jest w ogóle zrezygnować ze wzoru na bluzce i wprowadzić go na spódnicy lub spodniach.

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Pokażę Ci, jakie ukryć brzuszek za pomocą dobrze dobranej spódnicy.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE