JAK SIĘ UBRAĆ NA WIGILIĘ FIRMOWĄ

18 grudnia

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak się ubrać na Wigilię firmową

Jak się ubrać na Wigilię firmową? Niemalże tak samo, jak na Wigilię z rodziną. Niemniej ponieważ Wigilie firmowe to jednak mimo wszystko imprezy o charakterze służbowym, a ponadto organizowane są zwykle w restauracji, więc mamy tu kilka dodatkowych kwestii do omówienia.

JAK SIĘ UBRAĆ

Na Wigilię zakładamy tzw. strój wizytowy, czyli mamy do wyboru sukienkę koktajlową, szmizjerkę, kostium ze spódnicą lub ze spodniami. Sukienka powinna sięgać kolan (plus/minus 6 cm od środka kolana) i ze względu na okazję raczej mieć zakrycie ramiona oraz niezbyt głęboki dekolt. Ważny jest też materiał. Bawełna z elastanem jest dobra na wypad do kawiarni z przyjaciółmi. Sukienka wizytowa powinna być bardziej uroczysta, więc wybierz szlachetniejsze tkaniny. Zamiast sukienki możesz założyć kostium ze spódnicą lub ze spodniami. Może być to ta sama garsonka, którą zakładasz do pracy lub kostium z delikatniejszej tkaniny o mniej formalnym kroju. Spódnica oczywiście powinna spełniać te same kryteria co sukienka, czyli sięgać kolan. Spodnie powinny być z kantem.

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak się ubrać na Wigilię firmową sukienka koktajlowa lub szmizjerka, kostium ze spódnicą lub spodniami

ODPOWIEDNIE DODATKI

BIŻUTERIA

Niebagatelną rolę grają też dodatki. Stylizację uzupełniamy złotą lub srebrną biżuterią (widoczną, ale nie nachalną, aby nie stanowić konkurencji dla stojącej w rogu sali choinki), niewyzywający makijaż (może być wyrazisty, ale nie wulgarny) i starannie ułożone włosy (nie muszą być spięte).

BUTY I TOREBKA

Buty wybierz pełne, skórzane i na obcasie (czółenka, oksfordki lub eleganckie mokasyny). I tu pojawia się pierwszy problem: mamy zimę, a ja piszę o czółenkach. Niestety kozaki i botki są nieodpowiednie na taką okazję. Ale jakoś musisz dotrzeć do restauracji, a ciężko brodzić w śniegu w delikatnych szpilkach. Są na to dwa rozwiązania: samochód i taksówka. Alternatywnie spodnie i oksfordki lub mokasyny, w których jest nieco cieplej. Skoro mamy zimę, nie muszę pisać o rajstopach. Są obowiązkowe. Mogą być cieliste lub w innym, stonowanym kolorze, przy czym w przypadku kolorów powinny być kryjące. Kreację uzupełnij skórzaną torebką (najlepiej niewielką). Kolacja odbywa się wieczorem, więc możesz pozwolić sobie na buty i torebkę ze skóry lakierowanej.

PŁASZCZ LUB FUTRO

Okrycie wierzchnie też ma znaczenie. Wybierz wełniany płaszcz lub futro, do tego kapelusz, beret lub np. futrzany toczek i pasujące kolorystycznie szalik i rękawiczki. 

ZARAZ WYCHODZĘ

Voilà! Jesteś gotowa :) Za dwie godziny wychodzę na Wigilię firmową i nie zamierzam stosować się do połowy z powyższych rad. Skończy się zapewne na szmizjerce i ciepłych kozakach. A Wy? Jak się ubieracie w tym roku?

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

* Fotografia: pasja1000, Pixabay

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE