A JEDNAK MOHEROWE BERETY POKONAŁY AKSAMITNE KAPELUSZE

11 grudnia

Agnieszka Sajdak-Nowicka kapelusz do płaszcza, czapka kurtki

Nie mogłam się oprzeć. Taka mała prowokacja, która nie ma nic wspólnego z moimi poglądami politycznymi :) W zeszłym tygodniu omówiłam płaszcze i kurtki, więc dziś dodatki: czapka, szalik i rękawiczki. Lub alternatywnie kapelusz albo beret. Co zatem założyć do płaszcza, a co do kurtki? 

KIEDY ZAKŁADAMY CZAPKĘ A KIEDY KAPELUSZ

Generalnie do płaszcza zakładamy kapelusz, a do kurtki czapkę, niemniej jak zawsze wszystko zależy od okazji. Jeżeli cała stylizacja będzie spójnie wyglądać, możesz założyć czapkę do płaszcza (no może nie narciarską, ale jednak czapkę), przy czym takie zestawienie będzie typowo casualowe, ewentualnie smart casual. Kapelusz do kurtki też teoretycznie może pasować, ale znów będzie to strój casual. Natomiast w ramach stroju business professional, city czy wizytowego, płaszcz łączymy z kapeluszem, eleganckim beretem lub np. futrzanym toczkiem. 

CZAPKA, RĘKAWICZKI I SZALIK - CZY ZAWSZE W KOMPLECIE?

Jako, że do stroju business professional, city czy wizytowego nosi się głównie skórzane rękawiczki,  a nakrycie głowy wykonane jest głównie z filcu, ciężko mówić o komplecie, niemniej elementy te powinny ze sobą współgrać. Inaczej jest w przypadku stroju casual. Zestawienie powinno być "przypadkowe", czyli czapka, szalik i rękawiczki nie powinny stanowić kompletu. Tak twierdzą styliści. Osobiście lubię komplety, więc wszystkie dodatki mam zwykle przynajmniej w jednym kolorze (czarnym).

Agnieszka Sajdak-Nowicka czapka, beret czy kapelusz do płaszcza i kurtki
Długo męczyłam się ze znalezieniem odpowiedniego nakrycia głowy. W większości wyglądałam jak wielki plemnik. Aż przez całkowity przypadek odkryłam beret. Męski, czarny, wojskowy beret, który widzicie na zdjęciu. Uwielbiam go.

A Wy? Nosicie czapki, kapelusze, czy marzniecie? :)

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE