PŁASZCZ CZY KURTKA I JAKIE TO MA ZNACZENIE, SKORO I TAK JE ŚCIĄGNIESZ?

04 grudnia

Agnieszka Sajdak-Nowicka kurtka czy płaszcz dress code w pracy

Czy zimą do pracy można założyć puchową kurtkę? A wieczorem idąc na imprezę? Albo idąc na kolację wigilijną? I jakie to ma znaczenie, skoro i tak po przyjściu na miejsce je zdejmiesz? Ma i zaraz to wyjaśnię.

Okrycie wierzchnie ma znaczenie. Po pierwsze dlatego, że powinno być spójne z resztą stylizacji. Sama przyznasz, że wieczorowa sukienka i szpilki wyglądałyby fatalnie z puchową kurtką. Po drugie dlatego, że strój wybieramy stosownie do okoliczności. Nie założysz przecież płaszcza idąc w góry. Po trzecie dlatego, że wpływa na Twój wizerunek. Niezależnie czy chcesz uchodzić za poważną profesjonalistkę i wybierzesz doskonale skrojony, wełniany płaszcz, czy wyluzowaną freelancerkę i założysz wygodną, krótką kurteczkę, gdy wchodzisz do budynku masz je na sobie, a to co masz na sobie zawsze ma znaczenie.

KIEDY ZAKŁADAMY PŁASZCZ

Najprościej mówiąc na wszystkie mniej lub bardziej oficjalne okazje. Płaszcz o klasycznym kroju jest idealny do pracy, restauracji, teatru, opery, gdy wybierasz się na przyjęcie urodzinowe, kolację wigilijną itd. Dobrze komponuje się też wieczorem z sukienką koktajlową lub koktajlowym kostiumem.

Podsumowując: płaszcz zakładamy do stroju koktajlowego, wizytowego, business professional, city, smart casual oraz opcjonalnie do stroju business casual i casual. Zamiast płaszcza możesz też założyć futro o klasycznym kroju.

KIEDY ZAKŁADAMY KURTKĘ

Kurtki są typowo casualowe, więc zakładamy je, gdy możemy pozwolić sobie na luz. W większości przypadków do casualowych stylizacji możemy też założyć klasyczne futro lub płaszcz, chyba że wybieramy się z dzieckiem do piaskownicy lub w inne miejsce, w którym to po prostu niepraktyczne.

Podsumowując: kurtki zakładamy tylko do stroju casual oraz opcjonalnie do stroju business casual. Tylko do stroju casual i business casual pasują też puchowe płaszcze, futra o casualowym kroju, kożuchy i skórzane płaszcze.
Agnieszka Sajdak-Nowicka kurtka czy płaszcz dress code w pracy

CZY DO PRACY ZAWSZE TRZEBA ZAŁOŻYĆ PŁASZCZ?

Nie, nie zawsze. Jeżeli spotykasz się z klientem najlepszy będzie płaszcz lub futro o klasycznym kroju w stonowanych kolorach. Ale jeżeli zostajesz w biurze, a w pracy obowiązuje Cię strój casual lub business casual, możesz założyć kurtkę.

Sama niemalże zawsze i wszędzie noszę płaszcz. A Wy?

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE