WIEDZIAŁAŚ, ŻE KOZAKI SĄ NIEDOPUSZCZALNE W PRACY?

27 listopada

Agnieszka Sajdak-Nowicka kozaki i botki w pracy

W pracy, na przyjęciu i zawsze, gdy musisz się ubrać choć odrobinę bardziej oficjalnie. W zasadzie kozaki i botki jako element stylizacji są odpowiednie tylko przy braku okazji. 

NIE W PRACY

Czasami wydaje mi się, że zasady dress code'u wymyślał ktoś z innej strefy klimatycznej lub przynajmniej w kraju o innym typie klimatu (jak się nad tym zastanowić, tak właśnie było). Otóż zgodnie z zasadami kozaki i botki są nieodpowiednie do pracy i to nie tylko w "sztywnym" stroju business professional, ale nawet w business casual. W zasadzie są one odpowiednie tylko w stroju casual, więc zanim założysz je do pracy dobrze się zastanów, czy na pewno będą ok. 

NIE NA OFICJALNE OKAZJE

Generalnie kozaki i botki nosimy na zewnątrz. Dlatego nie zakładaj ich też do stroju wieczorowego, koktajlowego czy wizytowego (ewentualnie weź buty na zmianę). Podkreślam dwa razy, gdyż sama wpadłam kiedyś na głupi pomysł założenia kozaków do sukienki koktajlowej. Był listopad, okropnie zimno, a od samochodu do restauracji bardzo długi dystans do przejścia. Na szczęście zrezygnowałam z tego pomysłu i pomarzłam w szpilkach.
czy do pracy można założyć kozaki i botki

KOZAKI JAKO ELEMENT STYLIZACJI

Kozaki są ok w stroju casual, czyli będą odpowiednie na co dzień i podczas nieoficjalnych spotkań. Gdyby bardzo ściśle przestrzegać form, nie są odpowiednie np. w restauracji, teatrze, czy operze. Jak już jednak napisałam, w naszej strefie klimatycznej jest to nieraz trudne do osiągnięcia ze względu na pogodę, a zmienianie butów na miejscu byłoby śmiesznie. Tak źle i tak niedobrze. Dlatego jeżeli wybierasz się na kolację z klientem, lepiej pomarznąć w czółenkach lub włożyć niskie, pełne buty i spodnie (zawsze będzie Ci troszkę cieplej). Ale jeżeli wybierasz się na rodzinny spacer i po drodze zamierzasz zjeść obiad w restauracji, oszczędź sobie zapalenia płuc i włóż kozaki.

A skoro już omawiamy trudne zimowe elementy garderoby w pracy, uważaj na sweter i pamiętaj o rajstopach :)

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE