JAK UKRYĆ BRZUSZEK I WYSZCZUPLIĆ SYLWETKĘ: ŻAKIET

20 listopada

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę za pomocą dobrze dobranego żakietu

To już ostatni wpis z cyklu "Jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę". Dziś omówię żakiet. Żakiet (oraz każdy inny wierzchni, rozpinany element garderoby jak kardigan czy płaszcz) jest Twoim szczególnym sprzymierzeńcem. Sukienka chowa brzuszek, ale to żakiet pozwoli Ci podkreślić i wymodelować talię.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe artykuły wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, sukienki i spodnie optycznie wyszczuplają sylwetkę i ukrywają brzuszek znajdziesz tutaj.

FASON

fason żakietu ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Sylwetka z brzuszkiem i słabo zarysowaną talią najlepiej prezentuje się w prostym żakiecie bez klap i poduszek. Co istotne, na ile sytuacja pozwala, żakiet zawsze powinien być rozpięty. Nic tak nie wymodeluje talii i nie wyszczupli sylwetki jak sukienka i rozpięty żakiet w kontrastowym kolorze. Część sukienki widoczna spod żakietu jest wąska, a żakiet tworzy ramę (tło) dla sukienki, przez co wywołuje wrażenie, jakby talia była o wiele węższa niż jest naprawdę. Żaden inny fason nie da już tak dobrego efektu. A najgorsze co możesz zrobić, to założyć żakiet z szerokimi klapami i poduszkami (rysunek poniżej).

fason żakietu ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
To ta sama postać. Dodałam tylko klapy i poduszki oraz zapięłam żakiet przez co sylwetka stała się masywna.

DŁUGOŚĆ

długość żakietu ukrywająca brzuszek i wyszczuplająca sylwetkę
Ważny jest nie tylko fason, liczy się też długość. Żakiet krótszy niż do talii i do talii tylko poszerzy Twój obwód. Jego dolna krawędź doda Ci centymetrów. Wybierz dłuższy żakiet kończący się na poziomie bioder.

KOLOR

kolor żakietu ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Jak pisałam powyżej, nic tak nie wymodeluje talii i nie wyszczupli sylwetki jak sukienka i rozpięty żakiet w kontrastowym kolorze. Nie ma znaczenia, czy będzie to ciemny żakiet i jasna sukienka, czy ciemna sukienka i jasny żakiet. Ważny, aby były w mocno kontrastowych kolorach. Unikaj jedynie kolorów jaskrawych i bardzo wyrazistych.

WZÓR

wzór żakietu ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Rysunek mówi sam za siebie. Pionowe pasy dają efekt. Fantastycznie wyszczuplają sylwetkę. Podobnie zadziałają wszelkie pionowe wzory. Dobrze wygląda też brak wzoru. Nie zakładaj natomiast żakietu z poziomym wzorem, zwłaszcza na poziomie brzuszka.

Był to ostatni post z cyklu jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę. Mam nadzieję, że Ci się podobał. Wiele przydatnych porad możesz też znaleźć w cyklu jak wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości. Nie wszystkie będziesz mogła zastosować, ale może będą dla Ciebie inspiracją.

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE