JAK UKRYĆ BRZUSZEK I WYSZCZUPLIĆ SYLWETKĘ: SPODNIE

13 listopada

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę za pomocą dobrze dobranych spodni

Jeżeli masz duży, odstający brzuszek, naprawdę ciężko dobrać spodnie tak, żeby go nie uwidocznić. Spodnie to dla Ciebie niewdzięczny temat, o wiele lepiej wyglądasz w sukienkach, ale jeżeli dobrze dobierzesz fason i w spodniach będziesz prezentować się świetnie.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe artykuły wyjaśniające jakie bluzkispódnicesukienki i żakiety optycznie wyszczuplają sylwetkę i ukrywają brzuszek znajdziesz tutaj.

FASON

fason spodni ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Masz w zasadzie dwa wyjścia. Albo spodnie dopasowane, albo z szeroką nogawką luźno opadającą wzdłuż ciała (nie rozszerzane). Te drugie nie sprawdzą się, jeżeli Twoja sylwetka jest bardzo masywna.

DŁUGOŚĆ

fason spodni ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Długość spodni, podobnie jak spódnicy i sukienki, zależy od kształtu Twoich nóg. Długie do kostek możesz założyć zawsze. Jeżeli masz ochotę na krótszy fason, oceń jak Twoje nogi prezentują się na tle całej sylwetki. Jeżeli są nieproporcjonalnie chude, pogrubisz je poprzez dobór odpowiedniej długości spodni. Króciutkie pogrubią uda, do połowy łydki pogrubią łydki, do kolan wyszczuplają nogi.

SPODNIE I TUNIKA

spodnie i tunika ukrywającą brzuszek i wyszczuplającą sylwetkę
Tunika - Twoja tajna broń. Tunika to fantastyczny zamiennik sukienki. Zakładając spodnie lub leginsy i tunikę zyskujesz ciepło i wygodę jaką dają spodnie, a jednocześnie chowasz brzuszek i wysmuklasz sylwetkę (ponieważ odkrywasz nogi). Jeżeli zakładasz tunikę do spodni, może ona być o wiele krótsza niż sukienka, dzięki czemu ukazujesz całe piękno swoich nóg. Idealne rozwiązanie. Tunika będzie się dobrze prezentować zarówno z długimi spodniami (to najlepsza kombinacja), jak i spodniami do połowy łydki. Jak widzisz, efekt jest lepszy niż połączenie spodni i bluzki.

STAN I PASEK

stan spodni ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Nigdy nie zakładaj spodni z wysokim stanem z bluzką włożoną do środka. Brzuszek będzie wyglądał w nich okropnie. Nie zakładaj też spodni sięgających do talii. Najkorzystniej będziesz wyglądać w spodniach z obniżonym stanem lub dowolnych, ale z bluzką sięgającą kości biodrowych.

KOLOR

kolor spodni ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Spodnie powinny być w jasnym, wyrazistym kolorze. Bluzka w ciemnym i stonowanym. Taki układ korzystnie wpłynie na proporcje sylwetki: pogrubi nieco nogi i wyszczupli górną część Twojej figury.

WZÓR

wzór spodni ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Wspomniałam wyżej, że bluzka powinna być stonowana, co wyszczupli górną część sylwetki, a spodnie jasne i wyraziste, aby nieco pogrubić nogi. Taki układ poprawia proporcje sylwetki, ale nie przesadzamy z pogrubianiem, dlatego żadnych spodni w poziome wzory. Pionowe pozwolą wydłużyć nogi, a tym samym całą sylwetkę, dlatego jeżeli masz ochotę na wzór, najlepsze będą pionowe pasy.

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Ostatni wpis z cyklu czyli żakiet. Żakiet (oraz każdy inny wierzchni, rozpinany element garderoby jak kardigan czy płaszcz) jest Twoim szczególnym sprzymierzeńcem. Sukienka pozwala schować brzuszek, ale to żakiet podkreśla talię.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE