JAK UKRYĆ BRZUSZEK I WYSZCZUPLIĆ SYLWETKĘ

02 października

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę figura jabłko

Duży brzuszek jest chyba naszym najczęstszym kobiecym kompleksem. Za małe piersi, za duża pupa, za grube uda to nic, jeżeli talia jest wąska a brzuch płaski. Sylwetka wydaje się wtedy szczuplejsza i bardziej kobieca. Więc co zrobić, gdy brzuszek jest duży?

Jeżeli brzuszek nieco odstaje lub talia nie jest wyraźnie zaznaczona, ale nie mówimy o dużych dysproporcjach, możesz sprawić, że talia będzie wydawała się węższa. Są na to proste sposoby, które opisałam w cyklu jak wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości. Trudniej jest natomiast, gdy krągłości Ci nie brakuje, a brzuszek dominuje nad sylwetką (tzw. figura jabłka). Tu technika jest inna i polega nie na podkreślaniu talii, ale na maskowaniu brzuszka i przyciąganiu uwagi do nóg i biustu.

Jeżeli nie masz pewności, który sposób będzie lepszy dla Ciebie, zobacz jak obiektywnie ocenić sylwetkę, jakie są prawidłowe proporcje sylwetki, oraz jak wykorzystać złudzenie optyczne, aby poprawić te proporcje.

jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę figura jabłko

Jeżeli jesteś pulchna i brak Ci wcięcia w talii lub brzuszek jest duży, ukryj brzuszek, zaznacz talię subtelnie powyżej jej prawdziwego poziomu, pokaż nogi i biust oraz nigdy nie zakładaj paska!

ZAZNACZ TALIĘ POWYŻEJ JEJ RZECZYWISTEGO POZIOMU

Jeżeli masz boczki, Twoja talia może być niewidoczna. W rzeczywistości znajduje się ona nieco powyżej pępka. Zaznacz talię powyżej tego poziomu (powyżej talii jesteś węższa, a brzuszek jest mniejszy),  jednakże nie tuż pod biustem, gdyż sprawisz wrażenie, jakbyś była w ciąży. Ubrania powinny subtelnie podkreślać sylwetkę. Nie ściśle do niej przylegać, ale delikatnie zaznaczać wcięcie.

POKAŻ NOGI I BIUST

Gdyż piękny, krągły biust i zgrabne nogi skutecznie odwracają uwagę od brzuszka. Poza tym, skoro brzuszek dominuje, nogi wydają się szczuplejsze od reszty sylwetki. Ich wyeksponowanie wysmukli Twoją figurę.

NIGDY NIE ZAKŁADAJ PASKA

Podobnie jak ubrań w poziome paski na wysokości brzuszka, ubrań które kończą się na poziomie brzuszka, ani żadnych innych poziomych elementów na tej wysokości, gdyż wszystkie one powiększają brzuszek.

W kolejnych postach szczegółowo omówię jakie bluzki, spódnice, sukienki, spodnie i żakiety ukryją brzuszek i sprawią, że sylwetka będzie wydawała się szczuplejsza.

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Pokażę Ci, jakie bluzki ukryją brzuszek.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE