DLACZEGO DO PRACY NIE WKŁADAMY SWETRA

25 września

Agnieszka Sajdak-Nowicka dlaczego do pracy nie zakładamy swetra czy można ubrać sweter do pracy

Mamy jesień, na zewnątrz temperatura nie przekracza dziesięciu stopni, czas się cieplej ubrać. Co byłoby lepsze niż sweter? Lubicie trudne tematy (post o rajstopach miał taką czytelność, że nawet ja byłam zaskoczona) oraz tematy związane ze strojem do pracy, więc dziś kolejny trudny element garderoby.

SWETER TAK, ALE TYLKO POD ŻAKIET 

Mówiąc o pracy mam oczywiście na myśli pracę biurową, gdyż w wielu innych zawodach albo nie ma to znaczenia, albo obowiązuje Was konkretny strój. Do biura natomiast swetra nie zakładamy, chyba że:

  • założymy go pod żakiet,
  • w pracy panuje totalny luz (totalny, gdyż jeżeli obowiązuje Cię i tak bardzo wyluzowany strój business casual, to też tylko pod żakiet).
To oczywiście bardzo konserwatywne podejście, ale ostrzegam, że jeżeli obowiązuje Cię ścisły dress code, sweter jako warstwa wierzchnia odpada. Jest uważany za zbyt swobodny jak na strój służbowy.

SWETER I KOSZULA Z KOŁNIERZYKIEM

A co z jakże wygodnym połączeniem dopasowany sweter w serek w stonowanym kolorze i koszula z kołnierzykiem pod spodem, które przez wiele osób uważane jest za zastępstwo połączenia koszula plus żakiet? Niestety, dalej jesteś "niekompletnie ubrana", a już na pewno nie jest to strój business professional. Można się natomiast spierać, czy to połączenie będzie się kwalifikować jako business casual lub smart casual. Podchodząc do tematu konserwatywnie - nie, nie nadaje się. Musisz założyć żakiet. Aczkolwiek wiele korporacji uważa, że taki strój jest ok i żakietu wymaga tylko na spotkania z klientem.

TO W KOŃCU MOŻNA CZY NIE?

Jeżeli masz kontakt z klientem lub pracujesz na innym stanowisku, które wymaga dbania o profesjonalny wizerunek - nie polecam. W swetrze nigdy nie będziesz wyglądała profesjonalnie. W pozostałych przypadkach zapewne możesz. Teraz po prostu wiesz, że temat jest kontrowersyjny. Sama uwielbiam cieniutkie sweterki, które noszę zamiast bluzek. I tak właśnie trzeba wtedy traktować sweterek - jak bluzkę, czyli znów pod żakiet, chyba że w pracy panuje luz i można chodzić w samej bluzce (ja akurat mogę). Podobnie traktujemy dzianinowe bluzeczki i sweterki bliźniaki.
Agnieszka Sajdak-Nowicka strój służbowy dlaczego do pracy nie ubieramy swetra
Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE