JAK UBRAĆ DZIECKO NA ŚLUB I INNE SZCZEGÓLNE OKAZJE

26 maja


Pisałam, jak my powinnyśmy się ubrać na ślub, wspomniałam nawet o naszych partnerach, ale pominęłam dzieci. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, dziś króciutko jak ubrać dziecko na ślub i inne szczególne okazje.

Moda dziecięca to w zasadzie bardzo świeży pomysł. Jeszcze sto pięćdziesiąt lat temu na oficjalne okazje dzieci ubierano jak dorosłych. Moda dziecięca została wymyślona dopiero w epoce wiktoriańskiej. Niemniej na przyjęcie dzieci ubierane były jak na przyjęcie. Lub w ogóle nie zabierano ich ze sobą ;) My zwykle przeginamy albo w jedną albo w drugą stronę. Albo ubieramy je zawsze tak samo (na luzie), albo staramy się za bardzo.

JAK UBRAĆ DZIECKO NA PRZYJĘCIE

Z dziećmi sprawa jest prosta. Ich strój na szczególne okazje to zawsze strój wizytowy. Dla dziewczynki najlepsza będzie sukienka do kolan, pełne buciki i rajstopy w stonowanym kolorze pasującym do butów. Małej damie możemy dobrać do kompletu skromną biżuterię i torebkę. Może nie jest to konieczne, ale dzieci naprawdę lubią się stroić, a dzięki temu uczymy je od małego, jak wygląda kobieta w pełnym rynsztunku. Chłopcy na wszelkie oficjalne okazje zakładają garnitur, jasną koszulę, krawat i buty pasujące do garnituru (nie sportowe). 

Kilka przykładów dziecięcych kreacji możecie zobaczyć w moim katalogi na Pinterest.


Dzieci są dziećmi, więc nawet jeśli ubieramy je oficjalnie, nie musi być bardzo poważnie. Jaskrawy róż od góry do dołu i rysunek księżniczki na sukience, na butach, na spince do włosów i torebce to za dużo. Balowa suknia z falbankami, kokardkami i cekinami, a do tego złote buciki to kicz. Ale sukienka ze zwierzakiem i stonowane dodatki to świetne połączenie.

PO CO STROIĆ DZIECI

Pomijając zasady, które je też zobowiązują - żeby wiedziały jak się ubrać jak dorosną i nie musiały czytać na ten temat podręczników :) Dlatego napisałam, żeby mimo że nie jest to niezbędne, pamiętać nawet o takich dodatkach jak biżuteria i torebka. 

A skoro już mowa o biżuterii. Mamy piątek, czas na wpis na blogu Tesori. Dziś mam dla Was propozycje biżuterii dla dzieci

Pamiętajcie, że na kod rabatowy "wczerni" przysługuje Wam 5% zniżki.

Nie macie możliwości komentować na stronie Tesori, ale możecie zrobić to tutaj. Komentarz można dodać anonimowo. Wystarczy kliknąć w okienko komunikatu, a następnie wpisać swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

* Fotografia: kheinz, Pixabay

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE