CZY WOLNO MI PRZYĆMIĆ PANNĘ MŁODĄ?

01 lutego

Agnieszka Sajdak-Nowicka

Co to właściwie znaczy przyćmić pannę młodą? Po ostatnim poście okazało się, że jest to dla Was istotny problem. Tymczasem pannę młodą nie tak łatwo "przyćmić".

Jeżeli jesteś piękną kobietą, a panna młoda do szczególnie urodziwych nie należy, będziesz zwracać na siebie uwagę i nie ma w tym nic złego. Byłoby to coś złego, gdybyś celowo strojem i zachowaniem chciała przykuć uwagę do siebie. Byłoby źle, gdybyś ubrała się strojniej niż panna młoda. Ale jeżeli ubierzesz się odpowiednio do sytuacji i będziesz pięknie wyglądać, nie ma w tym nic złego. Wręcz byłoby źle, gdybyś nie ubrała się starannie i elegancko. Wszyscy zaproszeni goście powinni ubrać się starannie i elegancko, gdyż tego wymaga okazja jaką jest ślub.

DLACZEGO NIE TAK ŁATWO PRZYĆMIĆ PANNĘ MŁODĄ?

Przede wszystkim, panna młoda zakłada zwykle strój typu white tie, który trudno przyćmić. Mimo wszystko ciężko jest przebić długą, często bardzo luksusową i bogato zdobioną suknię. Do takiej sukni zakłada się też bardziej wyszukaną biżuterię, której nie zakładamy do stroju koktajlowego, a nawet do sukni wieczorowej. Panna młoda też jako jedyna zakłada biel, stąd nie zakładamy bieli. Warto też być ostrożnym z kremem i kością słoniową, gdyż często są to alternatywy dla bieli. Jeżeli wesele odbywa się w formie balu, Ciebie też obowiązuje strój typu white tie i wtedy zakładasz podobną suknię jak panna młoda lecz w innym kolorze. Zakładasz też więcej biżuterii, gdyż tego wymaga strój. Jeżeli ślub odbywa się w urzędzie stanu cywilnego i panna młoda zakłada prostą sukienkę lub kostium, pozostaw jej "jej" kolory", ale również (poza kolorem) Twój strój niewiele będzie się różnił od stroju panny młodej. Podsumowując, ubierz się elegancko, starannie, stosownie do rodzaju i skali imprezy oraz miejsca. Nie mniej, gdyż oznacza to brak szacunku dla pary młodej, nie więcej gdyż przesadzisz.

CZEGO NIE NALEŻY ROBIĆ

NIE UBIERAJ SIĘ ZBYT SEKSOWNIE

Bardzo krótka sukienka, głęboki dekolt, bardzo głębokie rozcięcie nie wchodzą w grę. Nawet nie dlatego, żeby nie przyćmić panny młodej, tylko dlatego, że taka kreacja nie jest odpowiednia na taką okazję.

NIE BĄDŹ BARDZIEJ WYSTROJONA NIŻ PANNA MŁODA

Nie zakładaj bardzo strojnej sukni, gdy wiesz, że suknia panny młodej będzie skromna. Podobnie nie zakładaj bogatej biżuterii jeżeli wiesz, że panna młoda będzie mieć skromny strój. Jeżeli przyjęcie jest skromne, zwłaszcza jeżeli jest skromne ze względów finansowych, nie zakładaj sukni od Chanel, szpilek od Manolo Blahnik i biżuterii od Cartier'a. Nawet jeżeli cały strój mieści się w normach, ale to co masz na sobie było kilkakrotnie razy droższe niż koszt organizacji całego wesela, możesz sprawić państwu młodym przykrość. Koniecznie wybierz coś z klasą, ale nie tak widocznie drogie.

NIE ZAKŁADAJ SAMEJ BIELI I CZERNI

Nie zakładaj samej bieli. Do czerni podchodzi się coraz bardziej liberalnie, ale lepiej nie zakładaj też samej czerni, zwłaszcza na ślub. Możesz mieć natomiast czarną sukienkę i jasny żakiet, który będziesz mieć na sobie podczas ślubu i zdejmiesz podczas wesela.


NIE PRZESADZAJ Z MAKIJAŻEM

Fryzura i makijaż powinny być spójne ze strojem. Wieczorowy makijaż to nie makijaż sceniczny, a wesele to nie impreza karnawałowa, więc bardzo kolorowy i intensywny makijaż, sztuczne rzęsy, brokat etc. nie będą pasować do stroju i okazji. Co nie znaczy, że makijaż nie może być wyrazisty. Może, jeżeli nie wyglądasz w nim wulgarnie i ostentacyjnie.

Czy teraz określenie "nie przyćmij panny młodej" jest bardziej zrozumiałe? Nie oznacza: "nie przyćmij swoim urokiem osobistym", ale: "nie ubierz się strojniej i bardziej bogato niż panna młoda". Na zakończenie polecam odcinek siódmy drugiego sezonu "Sex and the city", w którym Charlotte (wściekła, że zawsze słyszy, że nie może wyglądać lepiej niż panna młoda) zakłada na wesele długą czarną suknię z głębokim dekoltem na plecach :)

Zawsze się cieszę na komentarz. Możesz go dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

* Fotografia: Krzysztof Białek

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE