ELEGANCKO. CZYLI TAK WŁAŚCIWIE TO JAK?

23 stycznia

Agnieszka Sajdak-Nowicka

Czy zastanawiałyście się kiedyś, co to właściwie znaczy elegancko? Elegancko wcale nie oznacza sztywno czy oficjalnie. Eleganckim można być w dżinsach. Wszystko zależy od okoliczności.

Nie ubierzesz przecież garsonki wybierając się do parku pobawić się z dziećmi, ani szpilek idąc w góry. Dlatego jeżeli lubisz ubierać się na luzie, pocieszę Cię: możesz być tak samo elegancka jak Twoja koleżanka w szykownym kostiumie. Pod warunkiem, że okoliczności pozwalają na luz. Co założyć na konkretne okazje opisuję w kolejnych wpisach.

MINIMALIZM I STARANNOŚĆ

Jeżeli chcesz być ubrana elegancko, postaw na proste stylizacje. Niestety te oryginalne i krzykliwe zwykle nie są eleganckie. Ubrania powinny być dobrej jakości, ale nie bądź snobem. Elegancko nie równa się drogo, a logo zawsze powinno być dyskretne. Zarówno ubranie jak i my powinnyśmy być zawsze czyste, świeże i pachnące. Nie można być eleganckim z brudnymi butami, pogniecionymi spodniami, byle jak wyprasowaną bluzką, porozciąganym swetrem, poczochranymi włosami, z rozmazanym makijażem. Również źle będą wyglądać niedopasowane kolory, nie mówiąc już o poodrywanych guzikach, rozprutych szwach, zmechaconych swetrach, dziurach, czy za małych/za dużych rzeczach.

POZWÓL SOBIE LUZ

Jeżeli lubisz luz i wybierasz się na lunch z koleżanką, wybierz np. proste dżinsy bez przetarć i dziur, dobrej jakości jasny T-shirt bez nadruku, czarny żakiet, skórzane buty na obcasie i kolczyki, które dodadzą szyku całej stylizacji. Jeżeli idziesz na spacer z psem i potrzebujesz więcej luzu, zostaw w domu żakiet i kolczyki, a obcasy zamień na trampki. Wciąż będziesz wyglądać świetnie. Elegancja nie wymaga bycia sztywnym.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE