KREOWANIE WIZERUNKU ZA POMOCĄ FRYZURY I MAKIJAŻU

31 października

Agnieszka Sajdak-Nowicka. Hair Design Kraków

Tak jak prostą stylizację można odmienić poprzez dodatki, zwłaszcza biżuterię i szpilki, tak można ją też odmienić poprzez makijaż i fryzurę. Możesz założyć prostą, bezpretensjonalną czarną sukienkę do kolan i bez dekoltu a mimo wszystko być elektryzująco seksowna.

Wystarczy, że dodasz do tego zestawu burzę rozpuszczonych włosów i wyrazisty makijaż, zwłaszcza z ustami pomalowanymi czerwoną szminką. Uzupełnienie tego zestawu ciemnymi paznokciami wzmocni efekt. Jeżeli do tej samej sukienki dodasz makijaż w mniej agresywnych barwach i uporządkujesz włosy, możesz wybrać się na elegancką kolację. Jeżeli makijaż będzie neutralny a włosy upięte możesz iść w takim zestawie do biura. Na tym polega magia makijażu i dobrze dobranej fryzury. Ta sama sukienka, za każdym razem inna stylizacja.

Spójrz na poniższe zdjęcia. Oba wykonane podczas tej samej sesji zdjęciowej dla Pracowni Fryzjerskiej Hair Design w Krakowie. Makijaż jest ten sam, ale włosy sprawiają, że zdjęcia budzą różne skojarzenia.

WERSJA SUBTELNA

Włosy puszyste, ale grzecznie ułożone, makijaż intensywny, ale całość mimo wszystko prezentuje się skromnie, wręcz uroczo.

Agnieszka Sajdak-Nowicka. Hair Design Kraków

Agnieszka Sajdak-Nowicka. Hair Design Kraków

WERSJA SEKSOWNA

Ten sam makijaż, ale rozczochrane włosy niedbale przerzucone na jedną stronę, zasłaniające część twarzy sprawiają, że cała stylizacja jest ostrzejsza, wręcz namiętna.

Agnieszka Sajdak-Nowicka. Hair Design Kraków

SPÓJNOŚĆ CZY KONTRAST?

W doborze włosów i makijażu do kreacji wcale nie chodzi o to, żeby być spójnym. Kontrast daje świetny efekt pośredni. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym, biznesowym wyglądzie oczywiście makijaż i fryzura powinny być dopasowane do stroju. Jeżeli idziesz na imprezę i chcesz powalić wszystkich na kolana intensywny makijaż i fryzura podkreślą seksowną stylizację. Ale już na randkę warto założyć coś bezpretensjonalnego i dodać sobie pazurków przez intensywny makijaż, albo odwrotnie założyć króciutką sukienkę i dodać do tego skromny koczek. Taka kombinacja daje do myślenia, intryguje o wiele bardziej niż spójna stylizacja.

Jak zatem dobrać makijaż i fryzurę do stroju aby osiągnąć zamierzony efekt? Tak jak w przypadku ubrań, poprzez łączenie ze sobą w odpowiednich dawkach tego co seksowne i grzeczne.

AGRESYWNIE

BURZA POCZOCHRANYCH WŁOSÓW

Wszystko jedno długie czy krótkie. Jeżeli nie są uporządkowane nadają charakter całej stylizacji. Krótkie dają z reguły ostrzejszy efekt, długie bardziej seksowny.

INTENSYWNY MAKIJAŻ

Mocno podkreślone oczy są bardzo seksowne. Mniej prowokacyjne niż czerwone usta, ale dają podobny efekt. Połączenie wyrazistego makijażu oczu z czerwonymi ustami (czerwonymi, bordowymi, etc.) uderza i dominuje w skromnej stylizacji, podkreśla bardziej wyzywającą. Jeżeli połączymy mocny makijaż z bardzo wyzywającą stylizacją możemy przesadzić, zatem ostrożnie.

SEKSOWNIE

DŁUGIE,  ROZPUSZCZONE WŁOSY

Długie, gęste i lśniące włosy. Możesz się z tym zgadzać lub nie, ale długie włosy są atutem. Można się nimi bawić, odgarnąć z ramion odkrywając kark, zwinąć w koczek gdy jest Ci gorąco pokazując szuję, a następnie puścić luźno aby kaskadą rozsypały się na ramionach. Są bardzo kobiecie i kokieteryjne.

DELIKATNE FALE

Delikatne fale, lekko skręcone loczki, puszyste włosy. Są atrakcyjne, dodają subtelności, miękkości, kobiecości. Nieco romantyczne, dziewczęce ale i seksowne.

NIEUPORZĄDKOWANY KOCZEK

Grzeczny, uporządkowany koczek sprawia, że my również wydajemy się bardziej grzeczne i uporządkowane. Odrobina bałaganu ożywia całość i zmienia grzeczny koczek w seksowną lub romantyczną fryzurę. Upięcie włosów pozwala wyeksponować szyję co dodaje nieco erotyzmu.

NIESFORNE KOSMYKI OPADAJĄCE NA TWARZ

Koczek z którego wymykają się pojedyncze kosmyki jest jeszcze bardziej niesforny i kokieteryjny niż jego bardziej ułożona wersja. Jednocześnie wydajemy się jeszcze bardziej nieuporządkowane, więc warto dozować ten bałagan i zestawić go ze staranną stylizacją. Zbyt dużo luzu nie wygląda kokieteryjnie lecz niechlujnie.

MOCNO PODKREŚLONE OCZY LUB CZERWONE USTA

Czerwone usta bardziej rzucają się w oczy niż mocno podkreślone oczy. Lepiej postawić na jeden z tych elementów niż na oba (nie licząc sesji zdjęciowych, sylwestra i innych okazji, na których mocny makijaż jest ok).

GRZECZNIE

GŁADKO UCZESANE, ROZPUSZCZONE WŁOSY

Uporządkowane, uczesane, nieprzesadnie puchate włosy dają delikatny dziewczęcy efekt, który nieco stonuje mocny makijaż, a wciąż będzie się z nim dobrze komponował.

STARANNIE UPIĘTY KOCZEK

Idealny do biura. Jednocześnie z ostrym makijażem może być bardzo seksowny.

ZWIĄZANE WŁOSY

Starannie związane włosy sprawiają, że cała stylizacja staje się grzeczniejsza.

NATURALNY MAKIJAŻ

Naturalny makijaż podkreśla urodę, ale jednocześnie nie wpływa na odbiór stylizacji gdyż jest naturalny. 


Wolę kontrasty, dlatego częściej zestawiam mocniejszy makijaż z skromną stylizacją lub delikatny makijaż z czymś bardziej wyzywającym, niż tworzę spójną całość. Nie dotyczy to oczywiście pracy, gdzie całość ma być spójna i skromna. Rzadko stosuję czerwoną szminkę, gdyż w ogóle nie używam szminek, ale kilka razy zdarzyło mi się na nią skusić i za każdym razem zadziwiał mnie efekt jaki wywoływała. A Wy? Wolicie być spójne czy kontrastowe? Co myślicie o kreowaniu stylizacji za pomocą makijażu i fryzury?

Jeżeli podobał Ci się ten post, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

* Fotografia: Emil Kołodziej; Stylizacja: Dorota Olejnik

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE