JAK WYSZCZUPLIĆ TALIĘ I DODAĆ SYLWETCE KRĄGŁOŚCI: SPODNIE

03 października

jak wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości za pomocą dobrze dobranych spodni

Wcięcie w talii można podkreślić i pogłębić odpowiednio dobranym fasonem spodni. Poszerzenie bioder powoduje, że talia wydaje się węższa, dlatego tak jak w przypadku spódnicy, wybieramy fasony poszerzające biodra oraz wąskie w talii.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, sukienki i żakiety optycznie pogłębiają wcięcie w talii znajdziesz tutaj.

FASON

talia podkreślona dobrze dobranych fasonem spodni
Spodnie powinny poszerzać i eksponować biodra. Dobrze sprawdzą się obcisłe, dopasowane spodnie, ale jeszcze lepsze będą te z luźniejszymi nogawkami. Porównaj postać pierwszą i drugą - różnią się tylko szerokością nogawek, lecz postać druga zdaje się mieć szersze biodra. Biodra będą wydawać się jeszcze szersze, jeżeli spodnie będą posiadać kieszenie (więcej na ten temat tutaj). Moim ulubionym fasonem są spodnie szerokie na całej długości, zwłaszcza z delikatnego, zwiewnego materiału. Biodra wydają się w nich szersze, nogi dłuższe, a cała sylwetka smukła i wysoka. Tego typu spodnie pasują jednakże raczej szczupłym sylwetkom. Dobrym pomysłem mogą okazać się również dzwony, tu odwrotnie - nie przy bardzo szczupłych sylwetkach.

DŁUGOŚĆ 

biodra poszerzone dobrze dobraną długością spodni
Długość spodni zależy od kształtu nóg. Jeżeli biodra są szczupłe, ale nogi proporcjonalne do sylwetki, spodnie mogą mieć dowolną długość. Jeżeli biodra są zbyt szerokie względem łydek, spodnie powinny być długie lub przecinać łydki w ich najszerszym punkcie. Odwrotnie, jeżeli to uda są za wąskie względem łydek, spodnie powinny być długie, bardzo krótkie lub przecinać uda w ich najszerszym punkcie. Niezależnie od kształtu nóg, przy wąskich biodrach nie sprawdzi się długość do kolan, gdyż biodra wydają się wtedy jeszcze węższe.

STAN

podkreślenie talii odpowiednim stanem spodni
Tak jak w przypadku spódnicy, najlepiej sprawdzą się spodnie zaczynające się w talii lub biodrówki.

PASEK

podkreślenie talii paskiem
Pasek ma za zasadnie podkreślić fragment ciała, w którym się znajduje. W talii podkreśli talię. Powyżej talii poszerzy ramiona, poniżej poszerzy biodra. Wszystkie opcje są ok, wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać. W przypadku spodni najlepiej będzie wyglądać w talii lub na biodrach.

KOLOR

znaczenie koloru dla podkreślenia talii
Możesz wybierać i założyć ciemną bluzkę i jasne spodnie poszerzając tym biodra lub jasną bluzkę i ciemne spodnie poszerzając tym ramiona. Możesz też stosując wykorzystywać grę kolorów i np. zrównoważyć mocno poszerzającą ciemną bluzkę jasną spódnicą. Ważne, żeby zachować równowagę między ramionami a biodrami.

WZÓR

talia podkreślona wzorem spodni
Zarówno pionowe jak i poziome wzory są ok, jednakże to poziome wzory poszerzają biodra, a tym samym podkreślają talię. Dobrze jest łączyć takie mocno poszerzające biodra spodnie z bluzką o fasonie poszerzającym ramiona, co świetnie podkreśli talię. 

Który trick podoba się Wam najbardziej?

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Zobacz jak podkreślić talię za pomocą żakietu. Żakiet to jeden z najlepiej podkreślających talię elementów garderoby, warto więc dowiedzieć się jak go wykorzystać.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE