JAK WYSZCZUPLIĆ TALIĘ I DODAĆ SYLWETCE KRĄGŁOŚCI: ŻAKIET

10 października

jak wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości za pomocą dobrze dobranego żakietu

Żakiet to jeden z najlepiej podkreślających talię elementów garderoby, warto więc go wykorzystać. Za jego pomocą można poszerzyć ramiona i biodra,  pięknie wymodelować wcięcie w talii a nawet ukryć brzuszek.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, sukienki i spodnie optycznie pogłębiają wcięcie w talii znajdziesz tutaj.

FASON

talia podkreślona fasonem żakietu
Dobrze dobrany, taliowany żakiet potrafi świetnie wymodelować talię. Czego niestety nie udało mi się pokazać na rysunkach. Podsumuję zatem pozostałe elementy dobrze dobranego żakietu. Żakiet powinien być dopasowany, podkreślać i poszerzać ramiona i biodra, aby talia wydawała się węższa. Klapy powinny być szerokie (więcej o klapach przeczytasz tu i tu). Najlepiej prezentuje się żakiet głęboko wycięty, gdyż najbardziej podkreśla talię, ale i skromniejszy będzie odpowiedni (rysunek pierwszy i drugi). Zbyt wysoko zapięty (rysunek trzeci) zniekształci sylwetkę. Jako alternatywa sprawdzi się również prosty kardigan lub żakiet bez klap, również z dużym dekoltem. Niezapięty kardigan, nietaliowany żakiet lub inna niezapinana narzutka nie podkreśli talii, ale zamaskuje niewielkie wcięcie.

DŁUGOŚĆ

właściwa długość żakietu
Możesz założyć krótki żakiecik lub bolerko, żakiet do talii lub dłuższy. Krótki poszerzy ramiona przez co talia wyda się węższa. Dłuższy nie tylko poszerzy ramiona, ale też wymodeluje talię i poszerzy biodra, co jeszcze bardziej podkreśli talię. 

KOLOR

talia podkreślona kolorem
Kolor żakietu, a właściwie kombinację kolorów żakietu, bluzki i spódnicy/spodni lub żakietu i sukienki omówiłam szerzej opisując żakiet dla sylwetki o szerokich biodrach. Kontrast pomiędzy kolorem żakietu a tym co masz pod spodem pozwala fantastycznie oszukiwać co do rzeczywistego kształtu sylwetki. Najlepszy efekt modelowania sylwetki osiągniesz zakładając żakiet do sukienki. Kontrastowy, taliowany żakiet stworzy bowiem nowy zarys górnej części sylwetki. W Twoim przypadku przy wyborze żakietu najważniejszy jest fason, zatem jeżeli zakładasz kostium lub marynarkę do bluzki i spódnicy/spodni, masz dużą dowolność w wyborze koloru, ale zawsze zwracaj uwagę na kształt samego żakietu.

WZÓR

znaczenie wzoru dla podkreślenia talii
Znaczenie wzorów dla podkreślenia talii omówiłam już w poprzednich postach z tego cyklu. Dlatego na zakończenie pokażę tylko jak wzór przyciąga spojrzenie. Wszystkie trzy powyższe rysunki to ta sama postać w tym samym kostiumie. A jednak pierwsza wydaje się nieco grubsza od pozostałych, druga mieć szersze ramiona, a trzecia jest po prostu chuda. Jeżeli chcesz wydać się grubsza, cała lub w pewnych obszarach ciała, zastosuj wzór:)

Mimo wszystkich zalet, osobiście nie lubię żakietów. A Ty?

Był to ostatni post z cyklu jak wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości. Zachęcam do zapoznania się z pozostałymi artykułami z cyklu jak się ubrać gdy... również tych, które Cię nie dotyczą, aby zobaczyć czego nie nosić i dlaczego. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE