JAK WYSZCZUPLIĆ TALIĘ I DODAĆ SYLWETCE KRĄGŁOŚCI: SUKIENKA

26 września

jak wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości za pomocą dobrze dobranej sukienki

W poprzednich artykułach opisałam, jak odpowiednio dobrana bluzka i spódnica potrafi podkreślić talię. Dziś pokażę, jak optycznie pogłębić wcięcie w talii za pomocą sukienki. Pamiętaj, że poszerzenie bioder i ramion powoduje, że talia wydaje się węższa, więc tak jak w przypadku bluzki i spódnicy, wybieramy fasony poszerzające ramiona i biodra oraz wąskie w talii.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, spodnie i żakiety optycznie pogłębiają wcięcie w talii znajdziesz tutaj.

FASON I DŁUGOŚĆ

talia podkreślona dobrze dobranym fasonem sukienki
Talię świetnie podkreśli sukienka luźna w ramionach i biodrach, dopasowana w talii. Taka sukienka powinna być uszyta albo z lekkiego materiału, który nabiera powietrza tym samym dodając objętości ramionom i biodrom, albo z materiału na tyle sztywnego, żeby sukienka zachowała kształt nawet wisząc na wieszaku. Kolejną dobrą opcją jest odwrotne rozwiązanie - sukienka całkowicie pozbawiona wcięcia w talii. Nie podkreśla talii, ale też ukrywa fakt, że wcięcie jest niewielkie. Lekki materiał doda sylwetce kobiecości. Sukienka kopertowa poprzez wiązanie zaznacza talię i wysmukla sylwetkę. Nie wygląda natomiast dobrze przy niewielkim biuście, gdyż w takiej sukience wydaje się on jeszcze mniejszy. Na koniec dwie propozycje długiej sukienki. Obie o linii A. Pierwsza, odcinana pod biustem, maskuje niewielkie wcięcie i sprawia, że sylwetka wydaje się być wyższa, smuklejsza i bardziej delikatna. Druga odcinana w talii z prostym dekoltem, który poszerza ramiona i powiększa niewielki biust.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości poszerzenia bioder (a tym samym podkreślenia talii) za pomocą sukienki, temat ten szerzej omówiłam tutaj.

PASEK

talia podkreślona paskiem
Pasek ma za zasadnie podkreślić fragment ciała, w którym się znajduje. W talii podkreśli talię. Powyżej talii poszerzy ramiona, poniżej poszerzy biodra. Wszystkie opcje są ok, wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz uzyskać.

KOLOR

znaczenie kolorów dla podkreślenia talii
Kolor sukienki dobierz do sylwetki. Jaśniejszy nieznacznie poszerzy sylwetkę, ciemny wyszczupli. Efekt podkreślenia talii można uzyskać zakładając taliowany żakiet w kontrastowym kolorze.

WZÓR

talia podkreślona wzorem
To mój ulubiony rysunek w całej serii na temat talii. Pięć identycznych sukienek na pięciu identycznych sylwetkach, a jak różne efekty. Sukienka pierwsza: biust, biodra i dla bardziej harmonijnej kompozycji też dolny brzeg sukienki podkreślone poziomym wzorem. Biust i biodra wydają się szersze, przez co cała sylwetka staje się bardziej kształtna. Sukienka druga: okręgi dodające sylwetce miękkości. Ta sukienka nie tyle podkreśla talię, co sprawia, że sylwetka zyskuje krągłości. Sukienka trzecia: dla porównania identyczny układ co w przypadku sukienki drugiej, ale zamiast okręgów zastosowałam kwadraty co powoduje, że sylwetka stała się bardziej kanciasta. Sukienka czwarta i piąta to znany zabieg polegający na wyeksponowaniu i zwężeniu talii poprzez zastosowanie kontrastowych elementów. Mnie najbardziej podoba się numer jeden, a Wam?

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE 

Zobacz jak podkreślić talię za pomocą dobrze dobranych spodni. Dobrze dobrany dół stroju poszerza biodra, a im szersze biodra, tym talia wydaje się być proporcjonalnie węższa. Przekonaj się o tym w kolejnym artykule.

Zobacz

2 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE