JAK WYSZCZUPLIĆ TALIĘ I DODAĆ SYLWETCE KRĄGŁOŚCI: SPÓDNICA

19 września

jak wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości za pomocą dobrze dobranej spódnicy

Talię można wyszczuplić i podkreślić za pomocą dobrze dobranej spódnicy poprzez poszerzenie bioder. Talię podkreślamy poprzez elementy tj. pasek, ale duże znaczenie ma też fason spódnicy i zastosowany wzór. Jednocześnie poszerzając biodra trzeba pamiętać o poszerzeniu ramion, aby sylwetka nie straciła proporcji.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie bluzki, sukienki, spodnie i żakiety optycznie pogłębiają wcięcie w talii znajdziesz tutaj.

FASON I DŁUGOŚĆ

talia podkreślona odpowiednim fasonem spódnicy
Aby podkreślić talię za pomocą spódnicy należy poszerzyć biodra. Szczegółowo temat poszerzania bioder za pomocą fasonu i długości spódnicy opisałam tutaj. Powyżej zestawienie kilku polecanych fasonów i długości. Biodra świetnie poszerzy mini. Uda i biodra wydają się w niej szersze, przez co talia zdaje się być węższa, a nogi prezentują się fantastycznie. Dobrze sprawdzi się też prosta spódnica ołówkowa, zarówno krótka przecinająca uda jak i dłuższa kończąca się w okolicach kolan. Biodra poszerzy też spódnica o linii A. Jeżeli chcesz założyć spódnicę długą do ziemi to właśnie o linii A, gdyż proste fasony spowodują, że sylwetka zostanie pozbawiona kształtów. Istotną kwestią jest też materiał. Nieznacznie zarysowana talia powoduje, że figura przypomina kolumnę. Zastosowanie miękkich i zwiewnych materiałów dodaje sylwetce miękkości i krągłości.

STAN

spódnica z wysokim stanem, do talii oraz z obniżonym stanem
Zarówno spódnica z wysokim stanem, obniżonym stanem jak i do talii jest ok, ale każda daje nieco inny efekt. Podwyższona talia wydłuża nogi i poszerza ramiona. Obniżona talia poszerza biodra i wydłuża górną część sylwetki. Spódnica do talii jest neutralna. Dlatego jeżeli proporcje szerokości ramion do szerokości bioder wymagają niewielkiej korekty, można te zasady wykorzystać, aby je zmienić. 

PASEK

talia podkreślona paskiem
Pasek powyżej talii poszerzy ramiona, w talii zwróci uwagę na talię, na biodrach poszerzy biodra. 

KOLOR

znaczenie kolorów dla podkreślenia talii
W przeciwieństwie do sylwetek o szerokich biodrach, które powinny trzymać się zasady jasna góra - ciemny dół oraz sylwetek o szerokich ramionach, które z kolei powinny robić odwrotnie: ciemna góra - jasny dół, Ty możesz wybierać. Możesz też stosując zasadę "jasne kolory pogrubiają, ciemne wyszczuplają" modyfikować sylwetkę oraz wykorzystywać grę kolorów i np. zrównoważyć mocno poszerzającą ciemną bluzkę jasną spódnicą. Ważne, żeby zachować równowagę. 

WZÓR

podkreślanie talii wzorem
Zarówno pionowe jak i poziome wzory są ok, jednakże to poziome wzory poszerzają biodra, a tym samym podkreślają talię. Dobrze jest łączyć takie mocno poszerzające biodra spódnice z bluzką o fasonie poszerzającym ramiona, co świetnie podkreśli talię. Talię można też podkreślić stosując wzór tylko w talii lub tylko na elementach które chcemy poszerzyć (ramiona, biust, biodra) co wyjaśniłam w poprzednim poście. Drugą istotną zasadą dotyczącą wzorów jest stosowanie okrągłych wzorów. Okrągły wzór na spódnicy spowodował, że biodra i uda wydają się być szersze i bardziej krągłe. Tu wzór dominuje do tego stopnia, że nie tylko talia ale nawet ramiona zdają się być węższe niż w rzeczywistości. Jest to bardzo ciekawe zjawisko, które warto zastosować np. łącząc mocno poszerzającą biodra spódnicę z bluzką o fasonie poszerzającym ramiona.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE 

Zobacz jak podkreślić talię za pomocą odpowiednio dobranej sukienki.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE