JAK WYSZCZUPLIĆ TALIĘ I DODAĆ SYLWETCE KRĄGŁOŚCI: BLUZKA

12 września

jak wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości za pomocą dobrze dobranej bluzki

Talię można wyszczuplić i podkreślić za pomocą odpowiednio dobranej bluzki poprzez poszerzenie ramion. Duże znaczenie ma nie tylko fason, ale też dekolt i rękawy.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie spódnice, sukienki, spodnie i żakiety optycznie pogłębiają wcięcie w talii znajdziesz tutaj.

Talię podkreślamy poprzez elementy tj. pasek czy wzór oraz poprzez poszerzenie ramion. Ponieważ stosunek szerokości ramion do bioder jest ok, nie ma tu konieczności stosowania się do tak ścisłych reguł jak w przypadku poszerzania ramion dla zrównoważenia zbyt szerokich bioder. Tym samym więcej fasonów, długości, czy kombinacji kolorów będzie odpowiednich. Jednocześnie jednak poszerzając ramiona trzeba pamiętać o poszerzeniu bioder, aby sylwetka nie straciła proporcji. Drugą istotną kwestią jest konieczność dodania sylwetce miękkości. Nieznacznie zarysowana talia powoduje, że figura wydaje się nieco prostokątna. Zastosowanie miękkich i zwiewnych materiałów, dekoltów typu woda, bufiastych rękawów, dodaje sylwetce subtelności.

FASON  I DŁUGOŚĆ

talia podkreślona dobrze dobranym fasonem bluzki
Bluzka luźna i szeroka w ramionach, która jednocześnie jest dopasowana w talii, poszerzy ramiona a tym samym podkreśli talię. Ponadto miękko układający się materiał na ramionach sprawi, że figura będzie bardziej kobieca. Bluzka dopasowana sama w sobie nie da pożądanego efektu pogłębienia wcięcia w talii, ale efekt ten da połączenie z odpowiednim wzorem, dekoltem czy rękawami. Luźna bluzka co prawda nada sylwetce jeszcze bardziej prostokątny kształt niż ma to miejsce w rzeczywistości, ale tym samym może sprawić wrażenie, że owa prostokątność jest efektem bluzki, a nie samej sylwetki. Uszyta ze zwiewnego materiału może dać bardzo atrakcyjny efekt. Bluzka może kończyć się zarówno w talii jak i poniżej a nawet sięgać bioder. Długość do talii zwraca uwagę na talię, długość do bioder poszerza biodra (a tym samym wyszczupla talię).

DEKOLT

talia podkreślona dobrze dobranym dekoltem
Dekolt powinien przypominać poziomą linię, gdyż taki dekolt poszerza ramiona. Dokładniej temat poszerzania ramion za pomocą dekoltu opisałam tutaj. Powyżej zestawienie kilku polecanych dekoltów. Ostatni (kopertowy) oznaczyłam krzyżykiem, gdyż nie będzie od dobrze wyglądać przy niewielkim biuście. Jednakże w przypadku sylwetek z większym biustem taki układ wiązania wokół talii wyszczupli talię, a jednocześnie biust będzie się bardzo ładnie prezentował.

RAMIĄCZKA

talia podkreślona odpowiednim rozstawem ramiączek
Zwróć uwagę na rozstaw ramiączek. Ramiączka powinny być cienkie i szeroko rozstawione. Zobacz sama. Ta sama figura, ta sama bluzka, ten sam dekolt, ale inny rozstaw ramiączek i od razu ramiona wydają się szersze a cała sylwetka prezentuje się korzystniej.

RĘKAWY

talia podkreślona dobrze dobranymi rękawami
Każda długość rękawa będzie odpowiednia. Największy efekt poszerzenia ramion da oczywiście krótki rękawek. Warto natomiast zwrócić uwagę na szerokość rękawów.

talia podkreślona dobrze dobranymi rękawami
Intensywniejszy efekt poszerzenia ramion, a tym samym wyszczuplenia i podkreślenia talii, dadzą szerokie rękawy. "Puchatość" rękawów zmiękcza sylwetkę, dlatego przedstawione powyżej sylwetki z bufiastymi, szerokimi rękawami wydają się delikatniejsze. W przypadku długich rękawów, nieco inny efekt osiągany jest jeżeli rękaw jest szeroki w ramionach - wtedy poszerza ramiona, inny jeżeli jest szeroki w okolicy nadgarstka - poszerza biodra, a jeszcze inny gdy jest szeroki na całej długości - poszerza całą górną część sylwetki. Jeżeli rękaw jest szeroki na całej długości, nie powinien być zbyt szeroki, aby bardzo szczupła sylwetka nie straciła proporcji, a masywniejsza nie została niepotrzebnie pogrubiona.

KOLOR

znaczenie kolorów dla podkreślenia talii
W przeciwieństwie do sylwetek o szerokich biodrach, które powinny trzymać się zasady jasna góra - ciemny dół oraz sylwetek o szerokich ramionach, które z kolei powinny robić odwrotnie: ciemna góra - jasny dół, Ty możesz wybierać. Możesz też stosując zasadę "jasne kolory pogrubiają, ciemne wyszczuplają" modyfikować sylwetkę oraz wykorzystywać grę kolorów i np. zrównoważyć mocno poszerzającą ciemną bluzkę jasną spódnicą. Ważne, żeby zachować równowagę.

WZÓR

znaczenie wzorów dla podkreślenia talii
Zarówno pionowe jak i poziome wzory są ok, jednakże to poziome wzory poszerzają ramiona, a tym samym podkreślają talię. Dobrze jest łączyć takie mocno poszerzające ramiona bluzki z spódnicą lub spodniami o fasonie poszerzającym biodra, co świetnie podkreśli talię. Świetny efekt uzyskasz też, jeżeli wzór znajdzie się na ramionach i/lub biuście, ale już nie w talii lub odwrotnie - w talii, ale nie na ramionach i biuście. Takie zastosowanie wzoru spowoduje, że albo ramiona będą wydawać się szersze a tym samym talia węższa, albo talia będzie się odznaczać na tle całej sylwetki, gdyż tylko ona została podkreślona wzorem.

Mam nadzieję, że podobał Ci się pierwszy post z nowej serii. Przed Tobą jeszcze spódnice, sukienki, spodnie i żakiety. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Zobacz jak podkreślić talię za pomocą odpowiednio dobranej spódnicy. Zarówno spódnica jak i spodnie są bardzo istotne, jeżeli chcesz wyszczuplić i podkreślić talię. Dobrze dobrany dół stroju poszerza biodra, a im szersze biodra, tym talia wydaje się być proporcjonalnie węższa. Przekonaj się o tym w kolejnym artykule.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE