JAK WYSZCZUPLIĆ TALIĘ I DODAĆ SYLWETCE KRĄGŁOŚCI

05 września

niewielkie wcięcie w talii można zwiększyć przez odpowiednio dobrane bluzki, spódnice, sukienki, spodnie i żakiety

Wąska talia sprawia, że nieco za duża pupa, brzuszek czy ramiona przestają mieć znaczenie, a sylwetka wydaje się o wiele szczuplejsza. Jednocześnie wąska talia i odpowiednio poszerzone wizualnie ramiona i biodra dodają szczupłym sylwetkom kobiecych kształtów, dlatego warto podkreślać i zaznaczać talię. 

Nieważne czy Twoje biodra lub ramiona są nieco za szerokie, a brzuszek za bardzo odstaje. Jeżeli nie mówimy tu o dużych dysproporcjach a sprawisz, że talia będzie wydawała się wąska, możesz przyjąć że to nieistotne. Ten cykl to prawdopodobnie najważniejszy cykl z całej serii poświęconej sylwetkom. Dlaczego? Przejdź się ulicą i zobacz ile spotkasz kobiet z wyraźnie zbyt szerokimi biodrami lub ramionami. Zwykle są one troszkę za szerokie. Co dominuje to kobiety z niewielkim wcięciem w talii oraz kobiety z brakiem talii (i brzuszkiem). Zanim zaczniesz czytać dalej, upewnij się że czytasz właściwy artykuł. Zobacz jak obiektywnie ocenić sylwetkę, jakie są prawidłowe proporcje sylwetki, oraz jak wykorzystać złudzenie optyczne, aby poprawić te proporcje.

Jeżeli uważasz, że masz za małe wcięcie w talii istnieją trzy możliwości:

  • ramiona są szerokie względem bioder, talia jest wąska, ale przez wąskie biodra samo wcięcie wydaje się być niewielkie - masz szerokie ramiona przez co biodra wydają się wąskie a talia słabo zarysowana - przeczytaj jak się ubrać, żeby wyszczuplić ramiona
  • talia, biodra i ramiona są wąskie - chcesz dodać sobie kobiecych kształtów - przeczytaj ten cykl,
  • talia, biodra i ramiona są w normie lub szerokie, talia jest zaznaczona, brzuszek może być nieco wystający, ale nie dominuje nad sylwetką - chcesz wyszczuplić talię - przeczytaj ten cykl.
W przypadku sylwetki z brzuszkiem lub masywnej sylwetki o niewielkim wcięciu w talii proponuję cykl jak się ubrać żeby wyszczuplić sylwetkę.

niewielkie wcięcie w talii szkic sylwetki
Jeżeli masz wcięcie w talii, ale nie jest ono wyraźnie zaznaczone, czyli stosunek szerokości talii do szerokości ramion jest znacznie większy niż 1/2 (np. szerokość ramion 45 cm, szerokość talii 35 cm) lub szerokość talii do szerokości bioder znacznie większy niż 2/3 (np. szerokość talii 35 cm, szerokość bioder 38 cm), poszerzenie ramion i bioder sprawi, że talia będzie wydawać się węższa a sylwetka bardziej kobieca. Metoda ta sprawdzi się zarówno w przypadku bardzo szczupłych sylwetek, tzw. w normie, jak i nieco zbyt masywnych. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku naprawdę masywnych sylwetek, gdyż tu poszerzenie ramion i bioder byłoby przesadą i nie dałoby oczekiwanego efektu wyszczuplenia. Założyłam, że masz mały biust, gdyż przy małym biuście i całkowitym braku talii osiągnięcie efektu bardzo kobiecej sylwetki jest trudniejsze. Jeżeli masz biust średni lub duży, będzie Ci o wiele łatwiej. Możesz wybrać głębszy dekolt niż będzie to zaprezentowane na rysunkach. W kolejnych artykułach szczegółowo omówię jakie bluzki, spódnice, sukienki, spodnie i żakiety dają efekt wyszczuplenia i podkreślenia talii.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Przekonaj się na własne oczy, jak można wizualnie wyszczuplić talię i dodać sylwetce krągłości za pomocą dobrze dobranej bluzki.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE