JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE RAMIONA: SUKIENKA

07 sierpnia

szerokie ramiona jaką sukienkę wybrać aby wydawały się węższe

Figura o szerokich ramionach może bardzo dobrze prezentować się w sukienkach. Poszerzenie bioder powoduje, że ramiona wydają się węższe, dlatego tak jak w przypadku spódnicy, tutaj też wybieramy fasony szersze w biodrach.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, spodnie i żakiety optycznie zwężają ramiona znajdziesz tutaj.

FASON I DŁUGOŚĆ

szerokie ramiona w dobrze dopasowanym fasonie sukienki
Wąska, dopasowana sukienka ujawnia rzeczywisty kształt figury. Przy wąskich biodrach, im sukienka będzie dłuższa, tym biodra będą wydawać się węższe, nogi dłuższe, a ramiona szersze. Dlatego, tak jak już wyjaśniłam przy okazji omawiania fasonu spódnicy, najlepiej wybrać długość mini lub powyżej kolana, prostą od bioder w dół.

szerokie ramiona w dobrze dopasowanym fasonie sukienki
Najkorzystniejszy fason sukienki to sukienka poszerzana w biodrach za pomocą wszelkiego rodzaju zaszewek, falbanek, kieszeni, baskinek i innych ozdób, które dodają biodrom objętości. Taka sukienka może być zarówno bardzo krótka jak i do kolan, zwężana od bioder lub prosta.

szerokie ramiona w dobrze dopasowanym fasonie sukienki
Koleją dobrą opcją jest sukienka dopasowana w górnej części sylwetki, szeroka od talii w dół. Materiał powinien być sztywny, aby sukienka odstawała od bioder i dodawała im obwodu. Każda długość jest odpowiednia.

szerokie ramiona w dobrze dopasowanym fasonie sukienki
Luźna sukienka o prostym kroju pozbawi figurę kształtów. Aczkolwiek przy szczupłej sylwetce, prosta luźna sukienka o długości do kolan tworzy subtelny urok lat dwudziestych.

szerokie ramiona w dobrze dopasowanym fasonie sukienki
Sukienka odcinana pod biustem poszerza ramiona, powiększa biust i spowoduje, że figura straci proporcje, gdyż nogi będą wydawać się za długie a tułów zbyt krótki. Wyjątek, przy szczupłej sylwetce, stanowi sukienka odcinana pod biustem, długa do ziemi.

PASEK

szerokie ramiona w wizualnie zwężone za pomocą paska na biodrach
Pasek powyżej talii poszerzy ramiona, poniżej talii poszerzy biodra i ramiona będą wydawać się węższe.

KOLOR

szerokie ramiona w dobrze dopasowanym kolorze sukienki
Kolor ma znaczenie, jeżeli sukienka połączona jest z żakietem. Jeżeli jest noszona bez żakietu, różnica nie jest aż tak widoczna choć jak zawsze jasny poszerza, ciemny wyszczupla.

WZÓR

szerokie ramiona w dobrze dopasowanym wzorze sukienki
Omówione wcześniej (w ramach artykułów o doborze bluzek i spódnic) zasady doboru wzorów pionowych i poziomych mają i tu zastosowanie. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na efekt samego zastosowania wzoru. Wzór przykuwa uwagę, dlatego patrząc na powyższy obrazek najpierw spojrzysz na postać po lewej. Co więcej najpierw spojrzysz na dolną część jej ciała. To przykucie uwagi powoduje, że pierwsza postać wydaje się mieć szersze biodra. Dodatkowo efekt poszerzenia wzmacnia zastosowanie okrągłego wzoru.

Pozostałe kwestie tj. dekolt i rękawy stanowiłyby powtórzenie tego co już napisałam w artykule o bluzkach, więc jeżeli masz jeszcze wątpliwości w tym zakresie, wróć proszę do tego artykułu. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Spodnie i spódnice to ważny element. Dobrze dobrane pozwalają poszerzyć biodra, a co za tym idzie, sprawić że ramiona wydadzą się węższe a sylwetka bardziej proporcjonalna. Przeczytaj kolejny artykuł i dowiesz się jak dobrać spodnie

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE