JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE RAMIONA: SPODNIE

10 sierpnia

szerokie ramiona jakie spodnie wybrać aby ramiona wydawały się węższe

Szerokie ramiona można wizualnie zwęzić zakładając odpowiednio dobrane spodnie. Odpowiednio dobrane, czyli poszerzające biodra. Znów bardzo istotny będzie fason oraz coś, o czym większość z nas zapewne nie myśli czyli kieszenie.

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, sukienki i żakiety optycznie zwężają ramiona znajdziesz tutaj.

FASON

szerokie ramiona wizualnie wyszczuplone przez odpowiednio dobrany fason spodni
Ramiona wydają się węższe jeżeli biodra wydają się szersze. Wąskie biodra można wizualnie poszerzyć poprzez spodnie poszerzone w biodrach i w udach poprzez zaszewki, kieszenie i ozdoby. Dobrze sprawdzą się też luźne, zwiewne spodnie typu haremiki. Proste spodnie garniturowe nie dają aż tak dobrego efektu. Lekko poszerzą biodra, przez co ramiona będą wydawać się węższe, ale równocześnie poszerzą uda i nogi, przez co biodra nie będą się tak ładnie prezentować. Dopasowane spodnie podkreślają rzeczywistą szerokość bioder, nie są zatem dobrym wyborem. Najgorszą opcją są dzwony - szerokie ramiona i szerokie nogawki powodują że biodra wydają się jeszcze węższe niż są w rzeczywistości.

KIESZENIE

szerokie ramiona można optycznie zwęzić poszerzając biodra poprzez kieszenie
Zwróć szczególną uwagę na kieszenie. Na rysunkach przedstawiłam tylko kieszenie boczne, ale równie istotne są te na pośladkach. Kieszenie dodają objętości pośladkom i szerokości biodrom. Najlepsze są poziome, o zaokrąglonym kształcie oraz duże, naszyte na spodnie. Ukośne zwężają biodra. Dla porównania na ostatnim rysunku takie same spodnie bez kieszeni.

DŁUGOŚĆ

szerokie ramiona można optycznie zwęzić poszerzając biodra poprzez odpowiednią długość spodni
Długość spodni zależy od kształtu nóg. Jeżeli biodra są szczupłe, ale nogi proporcjonalne do sylwetki, spodnie mogą mieć dowolną długość. Jeżeli biodra są zbyt szerokie względem łydek, spodnie powinny być długie lub przecinać łydki w ich najszerszym punkcie. Odwrotnie, jeżeli to uda są za wąskie względem łydek, spodnie powinny być długie, bardzo krótkie lub przecinać uda w ich najszerszym punkcie. Niezależnie od kształtu nóg, przy wąskich biodrach nie sprawdzi się długość do kolan, gdyż biodra wydają się wtedy jeszcze węższe.

STAN

szerokie ramiona można optycznie zwężone poprzez poszerzenie bioder odpowiednim stanem spodni
Tak jak w przypadku spódnicy, najlepiej sprawdzą się spodnie zaczynające się w talii lub biodrówki.

PASEK

szerokie ramiona można optycznie zwężone poprzez poszerzenie bioder paskiem na biodrach
Pasek powyżej talii poszerza ramiona, wyszczupla biodra i wydłuża nogi. Pasek na biodrach poszerza biodra.

KOLOR

szerokie ramiona można optycznie zwężone poprzez poszerzenie bioder odpowiednim kolorem spodni
Spodnie powinny być w jasnym, wyrazistym kolorze, bluzka w ciemnym. Taki układ spowoduje, że ramiona będą wydawać się węższe a biodra szersze niż w rzeczywistości.

WZORY

szerokie ramiona można optycznie zwężone poprzez poszerzenie bioder odpowiednim wzorem spodni
Świetnie wyglądają wszelkie wzory o dowolnej konfiguracji (byle nie pionowej, pionowe wzory wydłużają i wyszczuplają nogi). Do tego prosta góra bez wzorów i innych przykuwających uwagę ozdób. Postać po lewej wygląda fantastycznie kobieco, mimo że jej biodra zostały poszerzone tylko wzorem, a sam fason spodni wyszczupla biodra zamiast je poszerzać.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Do kompletu pozostał jeszcze żakiet. Przy szerokich ramionach żakiet to wyzwanie, gdyż jest to element garderoby bardzo podkreślający ramiona. To nie tylko kwestia poduszek, lecz kroju, klap i materiału. Zobacz jaki żakiet wybrać gdy masz szerokie ramiona.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE