JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE RAMIONA: SPÓDNICA

04 sierpnia

szerokie ramiona jak się ubrać aby wydawały się węższe

Szerokie ramiona można optycznie zwęzić za pomocą dobrze dobranej spódnicy. Im biodra będą wydawać się szersze, tym ramiona będą wydawać się węższe, dlatego warto zwracać uwagę na fason spódnicy.

Jeżeli jest to pierwszy post jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie bluzki, sukienki, spodnie i żakiety optycznie zwężają ramiona znajdziesz tutaj.

FASON I DŁUGOŚĆ

szerokie ramiona wydają się węższe przy dobrze dobranym fasonie spódnicy
Spódnica ołówkowa podkreśla linię bioder przez co biodra będą wydawać się jeszcze szczuplejsze niż w rzeczywistości. Im dłuższa spódnica, tym optycznie biodra będą wydawać się węższe, nogi dłuższe, a ramiona szersze. Jeżeli ołówkowa to krótka, mini lub powyżej kolana. Dolna krawędź spódnicy przecina wtedy uda w ich najszerszym punkcie, przez co wydają się szersze i bardziej krągłe. 

szerokie ramiona lepiej wyglądają w spódnicy luźniej niż dopasowanej
Im bardziej dopasowana spódnica, tym biodra wydają się węższe, dlatego jeżeli spódnica ołówkowa to prosta, nie zwężana. 

szerokie ramiona najlepiej prezentują się w spódnicy poszerzonej w biodrach
Najlepszy fason to spódnica poszerzana w biodrach (jak na rysunku powyżej). Podobny efekt dadzą wszelkiego rodzaju zaszewki, falbanki, kieszenie i inne ozdoby, które dodadzą biodrom objętości. Taka spódnica może być dłuższa niż ołówkowa, ale też nie zbyt długa - maksymalnie do kolan.

szerokie ramiona najlepiej prezentują się w spódnicy poszerzonej w biodrach
Dla porównania spódnica poszerzana w biodrach o prostym kroju. Również w tym przypadku najlepsza jest długość maksymalnie do kolan.

szerokie ramiona zwęzi spódnica poszerzana w biodrach zarówno szeroka jak i dopasowana
Jak widać przy poszerzonych biodrach zarówno zwężana jak i prosta spódnica będzie wyglądać dobrze.

szerokie ramiona jak prezentuje się sylwetka w spódnicy o linii A
Biodra poszerzy też szeroka spódnica o linii A. W tym przypadku długość nie ma znaczenia, każda będzie prezentować się dobrze.

WYSOKOŚĆ STANU

szerokie ramiona a spódnica z wysokim stanem oraz obniżonym stanem
Spódnica z podwyższonym stanem spowoduje, że biodra będą wydawać się węższe niż w rzeczywistości, ramiona szersze, biust większy, a całość straci proporcje. Obniżenie stanu poszerza biodra, ale ponieważ wydłuży też tułów, figura może wydawać się nieco męska. Najbardziej uniwersalna jest spódnica zaczynająca się w talii. 

PASEK

szerokie ramiona optycznie zwęzi pasek na biodrach
Pasek powyżej talii poszerzy ramiona, na biodrach poszerzy biodra. 

KOLOR

szerokie ramiona w dobrze dobranym kolorze spódnicy
Jasne kolory poszerzają, ciemne wyszczuplają, dlatego spódnica powinna być jasna a bluzka ciemna. Efekt wzmocnią jaskrawe, wyraziste kolory.

WZORY

szerokie ramiona w dobrze dobranym wzorze spódnicy
Spódnica w poziome wzory poszerzy biodra. Nie muszą to być pasy, ważne żeby były to wzory, cięcia, szycia układające się poziomo.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE 

Była już mowa o bluzkach i spódniach, teraz czas na sukienkę. Zasady są tu te same, ale sukienka daje kilka nowych możliwości. Zobacz jak się ubrać, aby wyszczuplić ramiona za pomocą sukienki.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE