JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE RAMIONA: ŻAKIET

17 sierpnia

szerokie ramiona jaki żakiet wybrać aby wyszczuplić ramiona

Dziś ostatni post zamykający cykl jak się ubrać gdy mam szerokie ramiona. Tym razem omówię, jaki żakiet (lub kardigan) wybrać aby wysmuklić ramiona. Zobacz dlaczego żakiet powinien być głęboko wycięty i mieć wąskie klapy.

Jeżeli jest to pierwszy post jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe posty wyjaśniające jakie bluzki, spódnice, sukienki, spodnie i żakiety optycznie zwężają ramiona znajdziesz tutaj.

FASON

szerokie ramiona wyszczuplone odpowiednim fasonem żakietu
Żakiet powinien być dopasowany, bez poduszek, głęboko wycięty, mieć wąskie klapy i najlepiej aby był uszyty z miękkiego materiału. Dzięki temu, że jest dopasowany, nie dodaje centymetrów ramionom, a głębokie wycięcie (duże, wąskie V) i wąskie klapy dodatkowo wysmuklają. Miękki materiał dodaje delikatności górnej części sylwetki i nie poszerza dodatkowo ramion (gdyż od nich sztywno nie odstaje). Taki sam żakiet, ale nie dopasowany w talii, prezentuje się już o wiele gorzej. Sylwetka traci swoje kobiece kształty. Efekt zaburza również zmniejszenie wycięcia pod szyją lub poszerzenie klap co optycznie poszerza ramiona. Najgorszy efekt daje jednoczesne dodanie do szerokich klap poduszek na ramionach. Od razu przywodzi to na myśl lata osiemdziesiąte i lansowany wówczas typ silnej, męskiej kobiety biznesu.

KLAPY

szerokie ramiona wyszczuplone odpowiednimi klapami żakietu
Klapy są równie istotne jak poduszki. Szerokie klapy poszerzają ramiona. Im węższe, tym ramiona wydają się być węższe. To za każdym razem dokładnie ten sam żakiet, który różni się tylko klapami.

DŁUGOŚĆ

odpowiednia długość żakietu dla figury o szerokich ramionach
Krótki żakiecik lub bolerko kończący się powyżej talii poszerzy ramiona, dlatego najlepszy jest żakiet kończący się w talii lub biodrach. Biodra dodatkowo można poszerzyć baskinką, co również odejmie ramionom kilku centymetrów.

KOLOR

kolor żakietu dla figury o szerokich ramionach
Kolor żakietu, a właściwie kombinację kolorów żakietu, bluzki i spódnicy/spodni lub żakietu i sukienki omówiłam szerzej opisując żakiet dla sylwetki o szerokich biodrach. Dlatego tylko krótko podsumuję. Lepszy będzie ciemny żakiet i jasna sukienka niż jasny żakiet i ciemna sukienka. Ciemny żakiet sprawi, że ramiona wydadzą się węższe. W przypadku kostiumu, jasny dla szczupłej sylwetki, ciemny, jeżeli chcesz wyszczuplić sylwetkę. Jeżeli żakiet, bluzka i spódnica/spodnie są każde w innym kolorze, najlepszy jest zestaw ciemna marynarka, jaśniejsza od niej bluzka i jasna spódnica.

WZÓR

wzór żakietu dla figury o szerokich ramionach
Wszelkie wzory przyciągają uwagę powodując, że ramiona wydają się szersze. Dlatego najlepiej unikać wzorów na żakiecie lub wybrać wzory pionowe. Ponadto lepiej ograniczyć się do wzoru na żakiecie, ale już nie na bluzce (lub odwrotnie). Można też do żakietu bez wzoru dodać spódnicę w poziome pasy (lub inne wzory) lub do żakietu w pionowe pasy założyć gładką spódnicę. Silniejszy efekt uzyskuje się, jeżeli wzór zastosowany jest na jednym elemencie garderoby niż na kilku, dlatego lepiej jest przykuć uwagę do dolnej części sylwetki lub wysmuklić górną pionowym wzorem, niż stosować obie te techniki jednocześnie.

Był to ostatni post z cyklu jak się ubrać gdy mam szerokie ramiona. Zachęcam do zapoznania się z pozostałymi artykułami z cyklu jak się ubrać gdy... również tych, które Cię nie dotyczą, aby zobaczyć czego nie nosić i dlaczego. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

2 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE