JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE BIODRA

06 lipca

szerokie biodra

Szerokie biodra są bardzo kobiece. Jeżeli jednak uważasz, że Twoja biodra są zbyt szerokie, ten cykl artykułów jest dla Ciebie.

W poprzednich artykułach opisałam jak obiektywnie ocenić, czy biodra są za szerokie oraz jak wykorzystać złudzenie optyczne, aby poprawić proporcje sylwetki. Jeżeli nie czytałaś jeszcze o proporcjach sylwetki, przeczytaj zanim przejdziesz dalej.

Jeżeli uważasz, że masz szerokie biodra istnieją trzy możliwości:

  • biodra są za szerokie względem ramion, masz ładne wcięcie w talii - masz szerokie biodra przez co ramiona wydają się wąskie - przeczytaj ten cykl
  • talia jest wąska, biodra i ramiona są szerokie - idealnie, masz figurę klepsydry - nic nie zmieniaj, nie zepsuj tego co masz,
  • biodra i talia są szerokie (z brzuszkiem) - przeczytaj cykl jak się ubrać, żeby wyszczuplić sylwetkę.
Jeżeli biodra i ramiona są w normie, ale talia jest słabo zarysowana i odnosisz wrażenie, że wyglądasz zbyt masywnie, nie skupiaj się na ramionach ale na talii - przeczytaj cykl jak się ubrać, żeby podkreślić talię.

szerokie biodra szkic sylwetki
Jeżeli masz szerokie biodra (czyli stosunek szerokości bioder do szerokości ramion przekracza 7/8), ale masz wyraźnie zaznaczoną talię, poszerzenie ramion sprawi, że biodra będą wydawać się węższe. Innymi słowy dodaj brakujący "górny trójkąt" swojej sylwetki. Góra równoważy wtedy dół, a całość wydaje się być proporcjonalna. Ponieważ talia jest wyraźnie zarysowana, nie musisz się bać, że Cię to pogrubi. Poszerzenie ramion (i automatycznie powiększenie biustu) doda Ci kobiecości. Założyłam, że masz mały biust, gdyż zwykle tak właśnie jest przy wąskich ramionach. Zabudowane dekolty optycznie powiększają biust, stąd na wszystkich rysunkach, które zobaczysz w kolejnych artykułach, dekolt jest praktycznie całkowicie zakryty. Jeżeli nie masz małego biustu możesz wybrać wycięty dekolt, pamiętaj jednak aby był to dekolt układający się w poziomie, aby poszerzyć ramiona. W kolejnych artykułach szczegółowo omówię jakie bluzki, spódnice, sukienki, spodnie i żakiety dają efekt wyszczuplenia bioder.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Przekonaj się na własne oczy jak można optycznie wyszczuplić biodra za pomocą dobrze dobranej bluzki.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE