JAK SIĘ UBRAĆ NA KOMUNIĘ

16 kwietnia

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak się ubrać na komunię

Jak się ubrać na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej? Sprawa jest relatywnie prosta. Niezależnie, czy jesteś mamą, babcią, czy gościem, obowiązują Cię te same zasady.

OCENA SYTUACJI

W przypadku uroczystości Pierwszej Komunii Świętej sytuacja jest jednoznaczna. Zawsze najpierw odbywa się uroczystość w kościele, później goście zwykle są zaproszeni na obiad lub kawę, w domu lub w restauracji. Niezależnie, gdzie zostaniesz zaproszona później, najpierw ma miejsce uroczystość, a ponieważ odbywa się ona w kościele, te dwa fakty (jest to uroczystość, jest w kościele) definiują co masz założyć. Nie ma tu znaczenia Twój stopień pokrewieństwa z dzieckiem. Niezależnie kim jesteś, obowiązuje Cię strój wizytowy na dzień.

CO ZAŁOŻYĆ

Masz do wyboru sukienkę koktajlową, szmizjerkę lub kostium. Jeżeli zdecydujesz się na sukienkę koktajlową, pamiętaj, że to uroczystość odbywająca się za dnia, zatem nie powinna się mienić i błyszczeć, jak sukienka koktajlowa na wieczór. Jeżeli sukienka ma odkryte ramiona, podczas uroczystości (a w zasadzie nawet w drodze do kościoła), należy zakryć je szalem lub założyć żakiet. Jeżeli zdecydujesz się na kostium, może to być garsonka, którą zakładasz do pracy. 

Wybierając bluzkę/sukienkę zwróć uwagę, aby dekolt nie był zbyt głęboki, materiał nie prześwitywał, a cała stylizacja była skromna i niezbyt kusząca. Obowiązkowa długość spódnicy/sukienki to plus/minus 6 cm od środka kolana. Stylizację uzupełnij odpowiednimi dodatkami. Szczegółową charakterystykę stroju wizytowego i odpowiednich dodatków znajdziesz tutaj.
Agnieszka Sajdak-Nowicka jak się ubrać na komunię strój wizytowy na dzień

O CZYM JESZCZE WARTO PAMIĘTAĆ

W zasadzie to co opisałam powyżej rozwiązuje Twój problem, ale jeżeli przyjęcie odbywa się w restauracji i masz wątpliwości jak w związku z tym powinnaś się ubrać, przeczytaj również mój post o tym jak się ubrać do restauracji. Jeżeli będzie towarzyszyć Ci dziecko, przeczytaj również, jak ono powinno się ubrać.

Temat wpisu wymyśliła Monika, więc pozdrowienia dla Moniki, która komentuje chyba każdy mój wpis :) Wybieracie się w tym roku na czyjąś komunię? Przyjęcie ma odbyć się w restauracji czy w domu?

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Fotografia: Hunter

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE