JAK UKRYĆ BRZUSZEK I WYSZCZUPLIĆ SYLWETKĘ: SUKIENKA

30 października

Agnieszka Sajdak-Nowicka jak ukryć brzuszek i wyszczuplić sylwetkę za pomocą dobrze dobranej sukienki

Główną przewagą sukienki nad zestawem bluzka i spódnica jest brak linii podziału (dolna krawędź bluzki lub górna krawędź spódnicy). Poza tym o ile spódnica musi przylegać do ciała na poziomie talii/powyżej/poniżej, aby nie spadła, sukienka nie. Sukienka opiera się na ramionach, więc na poziomie talii i brzuszka może być luźna, tym samym maskując brzuszek. Dlatego noś sukienki!

Jeżeli jest to pierwszy artykuł jaki czytasz, przeczytaj najpierw ten post. Pozostałe artykuły wyjaśniające jakie bluzkispódnicespodnie i żakiety optycznie wyszczuplają sylwetkę i ukrywają brzuszek znajdziesz tutaj.

FASON I DŁUGOŚĆ

fason sukienki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Świetnym wyborem jest dla Ciebie prosta sukienka z lekko zarysowaną talią powyżej Twojej prawdziwej talii (w miejscu gdzie jesteś szczuplejsza). Ten fason nie dodaje kilogramów i ładnie podkreśla sylwetkę. Długość zależy od Twoich nóg. Im więcej nóg pokażesz, tym większy efekt wysmuklenia. Jednakże, jeżeli Twoje nogi wydają się za chude w stosunku do reszty ciała, pokaż ich tyle, aby wydawały się jak najgrubsze. Jeżeli łydki są bardzo chude, lepiej odsłonić uda. Jeżeli łydki są w normie, a uda w stosunku do nich bardzo szczupłe, zakryj uda. Nie zakładaj sukienek dłuższych niż tuż poniżej kolana, gdyż bez pokazania nóg Twoja sylwetka będzie wydawała się masywniejsza niż jest w rzeczywistości.

Pamiętaj, żeby nigdy nie zaznaczać talii paskiem! Pasek tylko Cię pogrubi. Nie wierzysz? Załóż pasek i spójrz na swoją sylwetkę z profilu.

fason sukienki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Równie dobrym wyborem jest zupełnie prosta sukienka, która w ogóle nie pokazuje talii. To lepszy wybór zwłaszcza, gdy boczki są duże a brzuszek mocno odstaje. Długość, podobnie jak przy fasonie z zaznaczoną talią, zależy od nóg i ich proporcji względem reszty ciała.

fason sukienki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Jeżeli Twoja figura nie jest bardzo masywna, możesz też założyć sukienkę rozszerzaną od talii w dół (talia jak zawsze zaznaczona powyżej linii talii, ale nie bezpośrednio pod biustem). Tu w zasadzie masz dwie opcje długości: do kolan i do ziemi. Całkowite zasłonięcie nóg sprawia, że sylwetka wydaje się nieco bardziej masywna, ale jeżeli Twoim głównym problemem jest duży brzuszek, a sylwetka jest w normie, taka sukienka może dać bardzo ładny efekt.

KOLOR

kolor sukienki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Ciemne wyszczupla, jasne pogrubia? I tak i nie. Liczy się kontrast, a skoro cała sukienka jest w jednym kolorze, nie ma z czym Tworzyć kontrastowego zestawienia. Dlatego możesz nosić i jasne i ciemne sukienki.

WZÓR

wzór sukienki ukrywający brzuszek i wyszczuplający sylwetkę
Wybierz pionowe pasy i wszelkie pionowe wzory. Mogą to być pasy, jeden szeroki pas w kontrastowym kolorze pośrodku ciała oraz wszelkie inne kombinacje, które wydłużą i wysmuklą sylwetkę. Zrezygnuj z poziomych wzorów, zwłaszcza na poziomie brzucha.

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Trudne zagadnienie, czyli jak dobrać spodnie, żeby jeszcze bardziej nie uwydatnić brzuszka.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE