JAK SIĘ UBRAĆ GDY MAM SZEROKIE RAMIONA

28 lipca

szerokie ramiona jak można je wyszczuplić

Szerokie ramiona są o tyle problematyczne, że mogą nadawać figurze nieco męski wygląd. W tym cyklu pokażę, jak wizualnie zwęzić ramiona.

Zanim zaczniesz czytać dalej, zobacz jak obiektywnie ocenić, czy ramiona są za szerokie, jakie są prawidłowe proporcje sylwetki,  oraz jak wykorzystać złudzenie optyczne, aby poprawić te proporcje. Jeżeli uważasz, że masz za szerokie ramiona istnieją trzy możliwości:

 • ramiona są szerokie względem bioder, talia jest wąska - masz szerokie ramiona przez co biodra wydają się wąskie - przeczytaj ten cykl artykułów
 • talia jest wąska, biodra i ramiona są szerokie - idealnie, masz figurę klepsydry - nic nie zmieniaj, nie zepsuj tego co masz,
 • ramiona i talia są szerokie (z brzuszkiem) - przeczytaj jak się ubrać, żeby wyszczuplić sylwetkę
Jeżeli ramiona i biodra są w normie, ale talia jest słabo zarysowana i odnosisz wrażenie, że wyglądasz zbyt masywnie, nie skupiaj się na ramionach ale na talii - przeczytaj cykl jak się ubrać żeby podkreślić talię.

szerokie ramiona szkic sylwetki
Jeżeli masz szerokie ramiona, czyli stosunek szerokości ramion do szerokości bioder przekracza 1,33, poszerzenie bioder sprawi, że ramiona będą wydawać się węższe. Napisałam przekracza 1,33 zgodnie z teorią, ale sama podeszłabym do tematu bardziej restrykcyjnie i przyjęła: przekracza 1,14. Spójrz w lustro i oceń sama - w końcu to sobie masz się podobać. Teraz dodaj brakujący "dolny trójkąt" swojej sylwetki. Dół równoważy wtedy górę, a całość wydaje się być proporcjonalna. Ponieważ talia jest wąska, nie musisz się bać, że Cię to pogrubi. Poszerzenie bioder i tym samym podkreślenie talii doda Ci kobiecości. Założyłam, że masz średni lub duży biust, gdyż zwykle tak właśnie jest przy szerokich ramionach. Duży biust dodaje ciężkości górnej części sylwetki, ale fantastycznie prezentuje się przy głęboko wyciętych dekoltach, które ją wysmuklają (stąd na wszystkich rysunkach, które zobaczysz w kolejnych postach, dekolt jest bardzo mocno wycięty). Jeżeli masz mały biust wybierz dekolty bardziej zabudowane. W kolejnych artykułach szczegółowo omówię jakie bluzki, spódnice, sukienki, spodnie i żakiety dają efekt wyszczuplenia ramion.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

W KOLEJNYM ARTYKULE

Przekonaj się na własne oczy, jak można optycznie wyszczuplić ramiona za pomocą dobrze dobranej bluzki.

Zobacz

5 komentarze

 1. Coś dla mnie. Szerokie ramiona i mały biust. Czekam na kolejne posty. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze rysuję. Ale ilość rysunków powinna Cię zadowolić:)

   Usuń
 2. Czy szerokie ramiona są czymś złym, co trzeba koniecznie tuszować? Moim najszerszym miejscem są własnie ramiona, ale czuję się z nimi dobrze. Uważam to za jeden z moich najfajniejszych rzeczy w moim ciele i też słyszałam nawet od mężczyzn komplementy dotyczące ich :)

  Ale np. w rozszerzanej spódnicy, baskinkach czy rozkloszowanych sukienkach wyglądam, jakbym desperacko próbowała sobie nadać wygląd klepsydry, czyli sztucznie. Jestem totalnie asymetryczna, ale nie próbuję nawet poprawiać siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli Ci się podobają to chyba nie musisz mnie o to pytać?;) Przecież wszystkie te sugestie są po to, żeby móc wyglądać tak, jak pragniemy wyglądać. Ty już tak wyglądasz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za odpowiedź :) W sumie to masz rację - warto znać narzędzia, dzięki którymi możemy wykreować siebie samych. Tak, jakbyśmy chcieli być postrzegani przez innych :)

  OdpowiedzUsuń

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE