ODPUŚĆ SOBIE DEPILACJĘ BIKINI I ZRÓB MAKIJAŻ

15 stycznia

Agnieszka Sajdak-Nowicka wizerunek zadbaj o pierwsze wrażenie

Chcesz pięknie wyglądać. Chodzisz na siłownię, nakładasz maseczki, robisz manicure. A potem wychodzisz z domu z idealnie ogolonymi nogami, ale z byle jak zrobionym makijażem. Bo trzeba było już wychodzić. Odpuść sobie. Zadbaj o pierwsze wrażenie.

PORANEK W ŁAZIENCE

Patrzysz na zegarek. Myślisz: mam jeszcze mnóstwo czasu. Spokojnie bierzesz prysznic delektując się rozkosznie spływającą po plecach ciepłą wodą. Precyzyjnie golisz wszystkie miejsca, które wymagają depilacji. Myjesz włosy, nakładasz odżywkę. Później balsam do ciała, balsam na cellulitis, balsam na rozstępy, krem do stóp etc. etc. Później zmywacz do twarzy, tonik, serum, krem nawilżający, krem pod oczy i inne specyfiki, które maja uczynić Cię jeszcze piękniejszą. Później... wtedy patrzysz na zegarek i panika. Masz 10 minut a tu włosy mokre, makijaż niezrobiony, nie masz pojęcia, w co masz się ubrać, a jeszcze śniadanie i warto by wypić kawę i spakować rzeczy do wyjścia i jeszcze ... Wybiegasz z domu rozczochrana, w tym co akurat leżało pod ręką, z kanapką w ręce. Makijaż kończysz w autobusie.

LICZY SIĘ TYLKO PIERWSZE WRAŻENIE

Jak widzą Cię inni? Rozczochraną, w bluzce niepasującej do spodni i niestarannym makijażu. Nie mają pojęcia, ile czasu spędziłaś w łazience, żeby wyglądać świetnie. Jeżeli chcesz dobrze wyglądać, tak zaplanuj czas, żeby zawsze zrobić makijaż, uczesać się i spokojnie przemyśleć co ubrać. Zasada Pareto mówi, że 20% wysiłku przynosi 80% efektu. Skup się na tych 20%. Niezadbanie o nie niweczy cały efekt.

SPÓJRZ NA SWOJE MIESZKANIE

Inspiracją dla tego wpisu były moje ostatnie generalne porządki w mieszkaniu. Po całym dniu intensywnego sprzątania, wykończona usiadłam z kubkiem herbaty i zobaczyłam porozrzucane zabawki na podłodze. Nie miałam już siły, żeby poświęcić jeszcze ten jeden malutki kwadrans, żeby ogarnąć ten bałagan. I cały urok braku jednego okruszka za kanapą prysł. Rozumiesz? :)

P.S. Wciąż pracuję nad tytułami. Staram się, żeby były bardziej clickbajtowe. Więc jeżeli ten beznadziejny, totalnie clickbajtowy tytuł skłonił Cię do kliknięcia, to świetnie - udało się, tytuł chwycił :)

Jeżeli chcesz dodać komentarz, możesz to zrobić anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

ZESPÓŁ WCZERNI

O MNIE
W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od dziewięciu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki
NOTA PRAWNA
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.

TU PISZĘ MNIEJ POWAŻNIE


INSPIRACJE