KOBIETY, KTÓRE SIĘ NIE STARZEJĄ

14 listopada

Są kobiety, które się nie starzeją. Nie dosłownie. Oczywiście starzeją się, ale w niczym im to nie przeszkadza. Są jak Sean Connery. Kobiety, które mimo że są coraz starsze, wciąż są atrakcyjne, seksowne, uwodzicielskie, poruszają mężczyzn, przyprawiają o kompleksy dwudziestolatki. W czym tkwi sekret tej ich nieprzemijającej atrakcyjności i czy można go powtórzyć?

Agnieszka Sajdak-Nowicka. Ja w wieku 31 lat

Zapytałam Grzegorza (mojego męża), które starsze aktorki mimo wieku wciąż uważa za atrakcyjne. Z miejsca wypalił: Monica Bellucci. Nad kolejnymi musiał się już zastanowić. Niemniej jednak poniższa lista to wybór mężczyzny, ja dodałam do niej tylko Sharon Stone. Mówiąc szerze lista mojego męża była o wiele dłuższa, ale na potrzeby wpisu musiałam ją skrócić. Wszystkie zamieszczone zdjęcia to kadry z filmów nakręconych po 2010 r., zdjęcia są zatem w miarę aktualne.

MONICA BELLUCCI (52 LATA)

Monica Bellucci

Monica Bellucci

SALMA HAYEK (50 LAT)

Salma Hayek

Salma Hayek

NICOLE KIDMAN (49 LAT)

Nicole Kidman

Nicole Kidman

SHARON STONE (58 LAT)

Sharon Stone

Sharon Stone

SEKRET NIEPRZEMIJAJĄCEJ ATRAKCYJNOŚCI

Możecie uznać, że aktorki to specyficzna grupa kobiet nieco oderwana od rzeczywistości, często po operacjach plastycznych, z dużą ilością makijażu. Ale to nie wszystko. Co sprawia, że te kobiety, w większości powyżej pięćdziesiątki, wciąż są tak atrakcyjne? Miałam na ten temat swoją teorię, ale z ciekawości znów zapytałam Grzegorza. Podsumował to trzema słowami:

  • figura
  • długie włosy
Nie da się ukryć. Wszystkie są stosunkowo szczupłe. Wszystkie mają długie włosy. Jakie są moje spostrzeżenia?

  • oczywiście wszystkie są piękne;)
  • wszystkie są bardzo zadbane; 
  • wszystkie ubrane się bardzo kobieco, seksownie ale nie wyzywająco, odpowiednio do figury;
  • wszystkie są eleganckie, ubrane stosownie do swojego wieku lub raczej "bezwiekowo", gdyż nie licząc odkrytych nóg Sharon Stone, ich stylizacje można założyć w wieku nastu lat i nosić niemalże do śmierci;
  • wszystkie mają ładnie ułożone włosy i makijaż - widoczny, ale nie przesadzony. 
Z obserwacji znajomych mi kobiet dodam jeszcze nie krzykliwą, ale widoczną biżuterię.

Bardzo chciałam podać jeszcze przykład polskiej aktorki.

BEATA TYSZKIEWICZ (78 LAT)


To już nieco inna kategoria i nie nazwałabym aktorki seksowną, ale też ma ona 78 lat. Mówiąc szczerze nie nazwałabym jej seksowną również wtedy gdy miała 20 lat. Zawsze była bardzo piękna, ale niekoniecznie seksowna. Tak czy inaczej mimo swojego wieku aktorka wciąż dobrze się prezentuje. Kto kojarzy reklamę Gatty wie, że wciąż ma fantastyczne nogi.

A Wy co myślicie na ten temat? Czy mimo upływającego czasu wciąż możemy być atrakcyjne? I najważniejsze - jak to osiągnąć?

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, napisz komentarz lub polub na Facebooku. Komentarz możesz dodać anonimowo. Kliknij okienko komunikatu a następnie wpisz swoje imię lub pseudonim („Name”) pod „albo zarejestruj w Disqus” podając swój email lub wpisując lubie@wczerni.pl oraz klikając „Wolę pisać jako gość”. Komentarze dodane przez gości wymagają akceptacji. Wszystkie komentarze zawierające linki wymagają akceptacji.

Zobacz

0 komentarze

Zespół wczerni

Zespół wczerni

O MNIE

W wieku piętnastu lat zaczęłam pracować jako modelka. Od ośmiu lat jestem związana z branżą finansową i rynkiem kapitałowym. W chwilach wolnych od pisania raportów giełdowych dzielę się z Wami moją wiedzą w zakresie kreowania wizerunku.
Zdjęcia: Grzegorz Nowicki

NOTA PRAWNA

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie treści oraz rysunków bez zgody autora stanowi naruszanie praw autorskich. Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie zdjęć bez zgody autora stanowi naruszenie praw autorskich oraz naruszenie prawa do wizerunku osoby na nich przedstawionej.